Blíží se listopadová Flow v podání Jamese Zabiela

James Zabiela | Zdroj: facebook.com

Legenda světové taneční scény, producent a DJ v jedné osobě, to je James Zabiela. Anglická hvězda zavítá 15. listopadu do pražského Roxy. Početnou fanouškovskou základnu si u nás vybudoval vystupování na akcích, které se konaly právě v tomto klubu.

James Zabiela, rodák z anglického Southamptonu, míchá prvky house a breakbeatu a vymyká se tak jakýmkoliv regulím či škatulkám. V současné době je považován spíše za tech-house DJe. Od roku 2001 vydal nespočet releasů pod značkou Renaissance, ostatně jako valná většina housových velikánů jako Sasha či Hernan Cattaneo. Oceňovány jsou především jeho remixy naživo, při kterých používá plno hračiček včetně svého iPadu k rozebrání a následnému překopání hraných skladeb. Není proto divu, že o spolupráci s ním projevila zájem velká spousta kapel, např. Radiohead, Orbital nebo Ladytron.

To, že charismatický Brit nezahálí, dokazuje angažováním se při testování a vývoji produktů společnosti Pioneer. Mimo jiné pro ně pomáhal vyvíjet CD přehrávače a především aktuálně nejpoužívanější model CDJ 2000Nexus ve spojení s loopovacími a remixovými mašinkami.

Nenechte si proto 15. listopadu ujít přehlídku toho nejlepšího, co může současná elektronická scéna nabídnout.


Napište komentář

Kateřina Blažková
O Kateřina Blažková 13 Článků
Miluju hudbu, svoji kapelu, koncerty, design, styl a dělat věci, co mají smysl. Nesnášim vstávání, studený nohy, autobus č. 107, trsátkožrouta, kolu z mekáče, špatný zvukaře, účtování vody, pondělky, zamotaný kabely, uklízení a vánoce bez sněhu. Jsem na last.fm, bandzone a instagramu pod nickem rooferska.