Bonobo přiveze nové album do Prahy

Bonobo | Zdroj: Fource Entertainment

Nejnovější deska britského hudebníka Bonobo, Migration, získala nominaci na letošní cenu Grammy a i Česko dostane možnost ji slyšet live.

Simon Green, známý pod uměleckým jménem Bonobo, se na elektronické scéně pohybuje již více než sedmnáct let. Svou hudební kariéru začal ve slunečném Brightonu, kam se přestěhoval z britského venkova. Pod svým pseudonymem vystupuje od roku 2000, který značí vydání jeho prvního alba Animal Magic. Díky této nahrávce se Bonobo stal jedním z významných průkopníků nové vlny žánru downtempo a elektroniky na počátku nového tisíciletí.

Další během dalších šestnácti let umělec vytvořil další čtyři desky, které mu přinesly nespočetně úspěchů. Se čtvrtou deskou North Borders odehrál neuvěřitelných 175 koncertů ve třiceti zemích třech kontinentů. Již zmíněné album Migration je zatím páté a poslední. Magazín Pitchfork jej označil za umělcovo nejlepší a možná se ocenění brzy připojí i soška Grammy za desku taneční/elektronické hudby roku 2017. Na 12 skladbách s Greenem spolupracovali Nick Murphy, Rhye nebo Hundred Waters.

Bonobo se s úspěšnou deskou vydává na turné a Praze se rozhodně nevyhne. Zábavu přiveze do Fora Karlín za čtyři měsíce, 22. května. Vstupenky za 850 Kč budou v prodeji od desáté hodiny 23. ledna na webu Fource, GoOut a v síti TicketPro.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.