Britští Creedence Clearwater Revived do ČR přinesou ducha CCR

Creedence Clearwater Revived | Zdroj: denik.cz

Legendární americká skupina Creedence Clearwater Revival je již bohužel dávnou minulostí. Úspěchu se však dostává jejímu britskému cover bandu Creedence Clearwater Revived – již na konci března se nám představí v Praze i v Brně.

Creedence Clearwater Revival patřili k nejzajímavějším a také k nejvlivnějším americkým kapelám 60. a 70. let. Na svých šesti řadových albech (nebo koneckonců na neopakovatelném hippie festivalu Woodstock) představili osobitou směs rocku, blues a country a položili základy celého jižanského rocku (ve kterém se později proslavili takoví Lynyrd Skynyrd nebo Allman Brothers Band). Mimo tvrdších a instrumentálně zajímavých bluesovějších skladeb (Fortunate Son, Pagan Baby, Born On the Bayou) má někdejší frontman John Fogerty na svém autorském kontě rovněž řadu klidných a chytlavých písniček (Proud Mary, Bad Moon Rising, Have You Ever Seen the Rain), často se silným vlivem country (Lookin’ Out My Back Door).

Přestože Fogerty dosud sólově koncertuje, samotní CCR jsou bohužel pohřbeni hluboko v 70. letech. Britská skupina Creedence Clearwater Revived je ovšem jejich hudbou natolik okouzlena, že se rozhodla pokračovat v jejich odkazu a hraje jejich skladby. Již 29. března vystoupí i v pražském divadle Hybernia a o den později v brněnském Sono Centru. Vstupenky jsou k dostání v síti TicketPro.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 408 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky