Britští Daughter vystoupí již za měsíc v Praze

Daughter | Zdroj: facebook.com

Londýnské trio Daughter, jež tento rok vydalo první studiovou desku If You Leave, se představí tuzemským fanouškům již za měsíc. Předskakovat bude dánská písničkářka Broken Twin. Tato unikátní hudební kombinace bude v Praze k vidění již 12. listopadu v klubu Rock Café.

Elena Tonra, Igor Haefeli a Remi Aguilella – to je hudební seskupení Daughter, které se zrodilo před třemi lety v Londýně. Kapela v březnu tohoto roku vydala své debutové album s názvem If You Leave. Tato deska sklízí pozitivní ohlasy nejen v domovské Británii, kde se umístila na 16. místě v žebříčku prodejnosti, ale i ve zbytku světa. Daughter mají za sebou velice úspěšné turné po Spojených státech, v současnosti koncertují v rodné zemi. Poté vyráží na dlouho očekávané evropské turné, jehož součástí je i naše hlavní město.

Předskokanem hlavní hvězdy večera bude mladá Dánka Majke Voss Romme (24), kterou fanoušci znají spíše pod uměleckým pseudonymem Broken Twin. Majke je talentovanou vypravěčkou příběhů s kouzelným hlasem, jež se snaží prorazit se svým EP Hold on to Nothing. Je zajímavé, s jakou lehkostí tato mladičká zpěvačka vytváří hudbu, která vás dokáže chytit za srdce. Naživo vystupuje s houslistou Nilsem Gröndahlem.

Vstupenky na tuto originální hudební událost jsou k dostání v síti Ticketpro nebo na facebookových stránkách pořadatele koncertu. Cena vstupenek je 415 korun + poplatky prodejci.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).