Bubeník z King Crimson navštíví Brno s kapelou The Pineapple Thief

Pineapple Thief | Zdroj: obscure.cz

Začátek školního roku bude v brněnské Melodce patřit progresivnímu rocku. 9. září tu totiž zahrají britští Pineapple Thief s bubeníkem Gavinem Harrisonem, známým především z kapely King Crimson.

The Pineapple Thief existují více než 17 let. Za ty roky dotáhli svůj rukopis takřka k dokonalosti. V jejich hudbě se spojují klidnější akustické pasáže, poprockové melodie jak od Thoma Yorka i dravější postupy v duchu Porcupine Tree. Na celou zvukovou krajinou se nese lehce rozpoznatelný hlas Bruce Soorda, bez něhož si Pineapple Thief nelze ani představit. Přestože The Pineapple Thief nejsou masová záležitost, hudební kritici chválou většinou nešetří. O desce Magnolia z roku 2014 Guardian napsal, že jde o „perfektní směs inteligence, síly a krásy a citlivého psaní – mistrovské dílo moderního rocku.” Classic Rock Magazine pak Magnolii označil za „nádherné album – bezchybně produkované, sestavené se skutečnou láskou a imaginací.“

Melodce kapela předvede nejen skladby z tohoto „nádherného“ alba, ale představí zde i své jedenácté album Your Wilderness, na kterém se objevila celá řada hostů. Kromě bubeníka Gavina Harrisona to byl například klarinetista John Helliwell ze Supertramp, kytarista Darran CharlesGodstick, nebo smyčcový kvartet, který zajistil Geoffrey Richardson z kapely Caravan.

Vstupenky jsou k dostání v klasických předprodejích nebo na webu pořadatelské agentury Obscure.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.