České hrady se letos budou konat i na Slovensku, headlinery budou Kabát

Divokej Bill - Hrady CZ | Foto: Barbora Hájková, monstermusic.cz

Dvanáctý ročník festivalu České hrady má spoustu potvrzených účinkujících kapel. Nově letos zavítá i na Slovensko, kde letošní turné uzavře.

Vzrůstající popularitu festivalu České hrady potvrzuje ocenění fanoušků v anketě Žebřík 2015, kdy si festival vybojoval první místo v kategorii Akce roku a nechal tak za sebou úspěšné Srdcebeat tour kapely Kryštof a Rock for People. Již dvanáctý ročník hudebně-kulturního festivalu odstartuje v polovině července hrad Točník. Pokračovat bude celé léto na dalších vybraných významných místech a celé turné bude zakončeno 10. září na hradě Červený Kameň nedaleko Bratislavy.

„Protože v Čechách a na Moravě již není příliš prostor, kam festival rozšiřovat, a o projekt je čím dál větší zájem, rozhodli jsme se letos zkusit expanzi na Slovensko. Jeden pilotní festival pod názvem Slovenské hrady tak proběhne na hradě Červený Kameň,“ prozradil jeden z organizátorů Viktor Souček.

Každoročně se na festivale představí veřejnosti to nejlepší z české a slovenské hudební scény, i letos tomu nebude jinak. Vůbec poprvé letos zavítá na České hrady kapela Kabát, která je největším lákadlem.

„Kabát je jednoznačně nejúspěšnější česká kapela a jsme rádi, že ji budeme moci návštěvníkům letos na Hradech představit. Usilovali jsme o ni již delší dobu, letos se to konečně povedlo a doufáme, že budou fanoušci spokojeni,“ říká spoluorganizátor festivalu Michal Šesták.

Fanoušci koncertů a festivalové zábavy se mohou dále těšit například také na MandrageXindla X či UDG.

Stejně jako vždy, proběhne páteční i sobotní program na dvou velkých pódiích s kvalitním zvukem a osvětlením. Chybět nebude ani páteční karnevalový večírek.

Organizátoři festivalu myslí každoročně na pohodlí návštěvníků, jejichž počet stále vzrůstá. Již loni získaly nové areály zastávky festivalu na Bezdězu a Kunětické hoře, rozšířilo se zázemí pro stanování mimo areál, vedle areálu přibyla prodejna potravin, navýšeno bylo i sociální zázemí. I letos budou vedle stanových městeček v provozu komfortní VIP kempy nabízející za příplatek ubytování v hlídaném areálu s vlastním sociálním zařízením a možností občerstvení.

Mezi další potvrzené účinkující patří dále: Divokej BillDesmod, Poletíme?Pražský VýběrRybičky 48NebeSmrtislavVisací ZámekVypsaná fixa, No Name, Monkey BusinessMňága a ŽďorpPipes and PintsPortless, Skyline, Rytmus a Vladimir 518.

Termíny a místa konání:

15. – 16. 7. Točník
22. – 23. 7. Kunětická hora
29. – 30. 7. Švihov
05. – 06. 8. Rožmberk nad Vltavou
12. – 13. 8. Veveří
19. – 20. 8. Hradec nad Moravicí
26. – 27. 8. Bouzov
02. – 03. 9. Bezděz
10. 9. Červený Kameň

Vstupenky lze zakoupit v síti Ticketstream aktuálně v ceně permanentky do konce května za 650 Kč. V nabídce jsou také speciální balíčky s ubytováním ve VIP kempech nyní za 850 Kč. Na místě se budou permanentky prodávat za 850 Kč, resp. 1100 Kč i s VIP kempem. Sehnat lze i vstupenky jednodenní.

 


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.