Co chystá letošní Aerodrome festival?

Korn | Zdroj: www.korn.com

Aerodrome festival je mezi tuzemskými festivaly poměrně nováčkem,  přesto na něm vystupovala jména jako Metallica, Avenged Sevenfold, Rob Zombie, System of a Down. Takže, co si pro nás připravili organizátoři letos?

Prozatím víme o třech kapelách, které na festivalu vystoupí. Počet ovšem může vzrůst, ale i zůstat.
První nejmenší kapelou jsou Billy Talent. Tato kanadská, punk rocková kapela má za sebou už několik úspěchů, například třikrát platinovou desku, vystupování na festivalech po celém světě a vysoké příčky v hitparádách.
Kapela funguje od roku 1993, kdy ještě nahrávali pod jménem Pezz. Název museli změnit v roce 1999, kvůli sporu se stejnojmennou kapelou z USA.
Billy Talent s sebou do Prahy přivezou jak své největší hity Surrender, Fallen Leaves Red Flag, tak dost možná i nové písničky, na kterých se (podle fotek ze sociálních sítí) pracuje.

Dále zde vystoupí britští Bring Me The Horizon. Tato informace dopustila určitou rozepři mezi fanoušky a rozdělila tak příznivce Aerodrome Festivalu na dva tábory. Někdo je s přítomností BMTH nadmíru spokojen a někdo bohužel tvrdí, že kvůli této kapele letos na festival nedorazí. To ovšem nic nemění na faktu, že Bring Me The Horizon se v současnosti setkávají s enormním nárůstem fanoušků a úspěchů.
Kapela započala své fungování v roce 2004 a od té doby mají na účtě 5 studiových alb. To poslední That’s The Spirit nám ukazuje, jakým směrem se kapela dál bude posouvat, protože jejich začátky byly spíše deathcorového rázu, ovšem v tomto albu se kombinují prvky elektroniky a hard rocku. Pokud nepatříte mezi jejich fanoušky, nebo kapelu neznáte, určitě vás zaujme celková show, kterou chlapci na svých koncertech předvádí!

Hlavním trhákem a tedy i headlinerem festivalu bude americká, metalová kapela Korn.
Začátky kapely se datují od roku 1993 a za tu dobu stihli členové posbírat mnoho ocenění, namátkou cenu Grammy a MTV. Nahráli už 10 alb a celkově se jich po USA prodalo kolem 16,5 miliónů.
Největší zásluhu k cestě za slávou měla deska Follow The Leader z roku 1998, která se dostala do žebříčku Billboard na první místo. Od této chvíle se kapela střetávala s vyprodanými koncerty, festivaly a dá se považovat za průkopníka svého metalového subžánru, nu-metalu.
Těžko říct, zda kapela do července nahraje něco nového, protože jejich poslední deska je z roku 2012 a od té doby se spíše věnuje koncertům a festivalům, ale i tak nám mají tihle šílenci opravdu co nabídnout!


Napište komentář

Filip Neminarz
O Filip Neminarz 13 Článků
-Jsem student grafického designu -Je mi 20 let -od hudby se odvíjí skoro celý můj život -hraji na několik hudebních nástrojů, z toho nejdéle na kytaru (cca 10 let) a bicí (3 roky) -mimo hudbu patří mezi mé koníčky focení, psaní a sledování filmů (čím starší a hororovější, tím lepší ) -mezi mé nejoblíbenější interprety patří: Blink 182, Sum 41, Foo Fighters, Metallica, Pantera, Misfits, Avenged Sevenfold, Slipknot, AC/DC, Motörhead, Bullet for my valentine, A day to remember, Four Year Strong, Bloc Party, Trivium, Rise Against, Five Finger Death Punch, Avatar, Bring me the horizon (pouze jejich nejnovější dvě desky) a z jiného soudku, Eminem, Johnny Cash, Karel Kryl, Jarda Nohavica .. to je skok, co? :)