Colours of Ostrava hlásí dalšího hosta – britské Bastille

Bastille | Zdroj: facebook.com

Bastille, skvělá indie-rocková partička, která je aktuálně nominovaná na celkem čtyři ceny Brit Awards, vystoupí po březnové návštěvě pražského SaSaZu také na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava.

O nejlepší kapelu, nejlepší album, nejlepší singl a nováčka roku se budou Bastille ucházet při udělování Brit Awards už 19. února. Partu tvoří čtyři hudebníci – basák Will Farquarson, klávesák Kyle Simmons, bubeník Chris Wood a skladatel a zpěvák Dan Smith, který je hlavním článkem uskupení. Narodil se 14. července, na výročí dobytí pařížské pevnosti Bastily v roce 1789, a tak vznikl nápad pro název kapely. Hned jejich první album Bad Blood začalo dobývat vrcholy žebříčků a během pár měsíců se stalo nejúspěšnějším debutem roku 2013.

Další úspěchy se jen hrnuly – rychle vyprodané turné, předskakování Muse a účinkování na prominentním Glastonbury. „Přistupuji ke každé skladbě jinak. Chci, aby měly vlastní příběhy a atmosféry postavené na různých zvucích a žánrech a stylech, které miluji. Což jsou indie rock, pop, folk a filmové soundtracky,“ vysvětlil svůj skladatelský eklektismus Dan Smith. Bastille přiznávají zdroj své inspirace u kapel jako Florence and The Machine, Coldplay nebo Mumford & Sons. Dokonce sami ztvárnili předělávky skladeb od City High, Miley Cyrus či Franka Oceana. Posledním singlem je hitový mix Of The Night – směs dvou tanečních skladeb: The Rhythm of the Night (od italských Corona) a Rhythm Is a Dancer (od německých Snap!).

Z dalších nově potvrzených interpretů ze zahraničí můžeme jmenovat Ólafura Arnaldse (Island), písničkáře Cheta Fakera (Austrálie) nebo taneční Skip&Die (JAR). Z české scény se můžeme těšit na Monkey Business, Dana Bártu & Illustratosphere, Báru Hrzánovou & Condurango, Prago Union, Fast Food Orchestra, První hoře Ille.

Festival se bude konat od 17. do 20. července v prostorách Dolních Vítkovic v Ostravě. Kromě hudebních produkcí jsou na programu workshopy, diskuse, promítání filmů a mnohé další aktivity ve vnitřních i vnějších prostorách areálu. Vstupenky na všechny čtyři dny festivalu jsou k dostání pouze přes e-shop Colours od Ostrava nebo na pobočkách Ostravského informačního centra. Současná druhá vlna předprodeje, kdy je cena stanovena na 1790 korun za elektronický lístek nebo 1810 korun ve fyzické podobě, bude ukončena 31. března. Kromě základního vstupného jsou k dispozici také zvýhodněná rodinná balení či VIP vstupenky, místa ve stanovém městečku, k parkování nebo pro karavan.


Napište komentář

Barbora Hájková
O Barbora Hájková 118 Článků
Pocházím ze Slezska a miluju hudbu! Mám absolvovanou ZUŠ v oboru klavír, ovšem neumím než interpretovat cizí tvorbu, a to ještě s notami před nosem. O to víc obdivuji opravdové muzikanty a tento server mi umožňuje bližší pohled do jejich světa, o který se chci podělit. Do Prahy jsem se vydala studovat práva a objevila tanec, který se mi stal dalším velkým koníčkem a dále rozšiřuje mé hudební obzory.