Colours of Ostrava láká na Kaleo a Future Islands

Future Islands | Zdroj: Arts Marketing

Mezinárodní multižánrový festival Colours of Ostrava přidává do svého programu další světové velikány: Future Islands, Kaleo, Calexico a Paula Kalkbrennera.

Nová jména potvrzují obrovskou žánrovou pestrost, kterou náš návštěvník zažije. V tomto případě od tanečního optimistického popu, přes blues-rock, sofistikovanou elektroniku až po indie-rock smíchaný s mexickou hudbou,“ osvětluje nové přírůstky ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Future Islands z amerického Baltimore obdiv k nové vlně osmdesátých let neskryjí. Za dvanáct let své existence odehráli stovky koncertů, vydali tři alba, přesto se jim podařilo prorazit až v březnu roku 2014. Stačily pouze čtyři minuty v televizní show Davida Lettermana, kdy během skladby Seasons (Waiting On You) frontman Samuel T. Harring zaujal výstředními tanečními kreacemi a kapela začala rapidně přitahovat zaslouženou pozornost.

Islandští Kaleo, přesídlení do texaského Austinu, oproti tomu obdivují klasiku padesátých a šedesátých let. Hity Hot Blood, I Can’t Go On Without You, Vor í Vaglaskógi nebo All the Pretty Girls jim získali velkou sledovanost, zlaté prodeje a miliónovou poslechovost na Spotify. Skladba No Good získala nominaci na Grammy a majestátní Way Down We Go zazněla v patnácti seriálech a kdo ví kolika filmových trailerech.

Členové kapely Calexico z arizonského Tucsonu si libují v rocku, surfu, jazzu, alternativním country, ale nejsou jim cizí ani tradiční mexické a latinskoamerické styly. Aktuální sestavu tvoří Američané, Mexičané, Němci a na albech Calexico hostovali Neko Case, Howe Gelb, Carla Morrison, Gaby Moreno nebo Sam Beam z Iron and Wine. Frontmani Burns a Convertin si udělali jméno i jako producenti.

Jméno Paula Kalkbrennera v Německu můžete slýchat posledních deset let. V roce 2008 totiž vytvořil velice intenzivní soundtrack k alternativnímu filmu Berlin Calling. Ve snímku, který provází příběh o dokonalém souznění i tvrdém střetu undergroundové elektroniky se světem tvrdých drog, bravurně zhudebnil specifickou atmosféru celé tepající metropole. Živá vystoupení Paula Kalkbrennera vždy působí velmi pečlivě zkomponovaná a skvěle doplňují chytlavé taneční tracky, které umělec produkuje.

Colours of Ostrava se na podzim loňského roku dostal do desítky nejlepších velkých evropských festivalů. Letošní čtyři dny zábavy spadají na 18. 21. července do již tradičního unikátního industriálního areálu ostravských Dolních Vítkovic.

Doposud bylo oznámeno, že na festivalu vystoupí London Grammar, Joss Stone, George Ezra, Ziggy Marley, Aurora, Cigarettes After Sex, Beth Ditto, Jon Hopkins Live, Oumou Sangaré, Jóhann Jóhannsson Slaves. Čtyřdenní vstupenky jsou stále k dostání v e-shopu na webových stránkách festivalu, kde také naleznete více informací, a v síti TicketPro.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.