Daniel Landa má dva nové singly a připravuje Žito tour 2014

Daniel Landa | Zdroj: facebook.com

Zpěvák Daniel Landa, který se přesně před rokem na předávání cen Český slavík představil jako Žito 44, opět vyráží na koncertní pódia a příští podzim odehraje čtyři koncerty.

Jako předzvěst své velkolepé show připravil Landa předělávku Krylova Krále a klauna, která bude v příštích dnech nasazována do rádií. Klip k této písni se natáčel v Českém Krumlově. „Krylův Král a klaun je pozdrav pro radost a nese i alegorické vysvětlení motivace projektu Žito, jehož jsou koncerty součástí,“ přiblížil svůj vztah k legendární písni Daniel Landa.

Druhým novým počinem je singl Lagu, jehož klip nám odhaluje Danovy další nedávné aktivity. Kouzelník Žito 44 totiž proklamoval uskutečňování různých kejklí, mezi nimiž bylo také zaplavání si na ploutvi žraloka tygřího. Video proto tvoří sestřihy z absolvování první kejkle spolu s dokumentárními záběry.

Landova sólová kariéra zaznamenává spousty úspěchů. Mezi nimi jmenujme přes 1 200 000 prodaných desek, miliony shlédnutí jeho písní na síti YouTube, desítky odehraných koncertů či spousty obdržených hudebních cen. Nejen na sólovém hudebním poli je však Dan umělecky činný. Je také autorem muzikálů Krysař, Tajemství, Touha či opery Klíč králů. Hudební drama Tajemství Zlatého draka, pod kterým je Daniel Landa podepsán coby autor scénáře i hudby, je divácky nejúspěšnějším představením v historii Národního divadla Brno.

Vstupenky jsou již k dostání v sítích Ticket Art a Ticketportal za ceny od 490 do 790 korun.

Termíny koncertů:

  • 23. 11. 2014 – Ostrava, ČEZ Aréna
  • 25. 11. 2014 – Pardubice, ČEZ Aréna
  • 27. 11. 2014 – Brno, BBV pavilon P
  • 29. 11. 2014 – Praha, TipSport Arena

Napište komentář

Barbora Hájková
O Barbora Hájková 118 Článků
Pocházím ze Slezska a miluju hudbu! Mám absolvovanou ZUŠ v oboru klavír, ovšem neumím než interpretovat cizí tvorbu, a to ještě s notami před nosem. O to víc obdivuji opravdové muzikanty a tento server mi umožňuje bližší pohled do jejich světa, o který se chci podělit. Do Prahy jsem se vydala studovat práva a objevila tanec, který se mi stal dalším velkým koníčkem a dále rozšiřuje mé hudební obzory.