Legendární Europe draží kytary na pomoc Filipínám

Europe | Zdroj: facebook.com

Kapela Europe, která se proslavila zejména písní Final Countdown, letos oslavila třicáté výročí. A oslavy pokračují, nyní chystají exkluzivní dražbu kytar.

Jméno švédské kapely Europe se zapsalo do dějin rockové hudby právem. Hitovka Final Countdown nebo třeba skladby Carrie a Superstitous, slavily obrovský úspěch. Dá se říct, že nebýt vzrůstající popularity žánru grunge, mohli bychom se dnes těšit i dalším hitům.

Europe, i přes mnohé změny v sestavě a po různých pauzách, oslavili letos třicáté výročí svého úspěchu. A oslavují stále. V půlce prosince nabídnou speciální edici kytar v exkluzivní aukci, a to konkrétně 15. prosince na stránkách aukční síně Stockholms Auktionsverk. V nabídce bude deset kytar zdobených grafikou z obalů všech studiových alb, spolu s podpisy všech současných i bývalých členů kapely. Kapela Europe však aukci s příznačným názvem Final Countdown nepořádá kvůli sobě, nýbrž z dobročinných účelů. Výtěžek půjde na pomoc lidem, které postihl ničivý tajfun letos v listopadu na Filipínách.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.