Nylon Jail a Kieslowski společně pokřtí svá alba

Kieslowski | Zdroj: supraphonline.cz

Tuzemská formace Nylon Jail vydala před necelým měsícem studiovku My Heart Soars Like a Hawk. Parta s názvem Kieslowski zase včera své EP Na lože! Obě tyto kapely se sejdou na dvojkoncertě, který proběhne již v příštím měsíci v Praze a Brně, kde svá alba pokřtí.

Kapela Nylon Jail předvedla na svém novém albu, že má své posluchače rozhodně čím upoutat. Velmi vyzrálý a příjemný hlas zpěváka Jiřina Jiráka doplňují na desce My Heart Soars Like a Hawk chytlavé a promyšlené tóny. Country-rock-elektronická hudba vás při prvním poslechu opravdu překvapí, zejména pak mícháním pozitiv a negativ ve skladbách.

Dvoučlenný projekt s názvem Kieslowski je poměrně zajímavým počinem. Hudebník DKP a Marie Kieslowski vydali první album a názvem Tiché lásky, v roce 2011. Na desce je akustický zvuk kytary a piána a především dva různé hlasy, které dohromady tvoří perfektní celek. Od té doby se může kapela řadit do žánru alternativní folk. Minulý rok vyšlo nové album Na nože, které opět sklidilo chvály. Na nic se dlouho nečekalo a je tu remixové EP Na Lože!

Dvě party, dvě nová alba a dvě stage. Tak bude vypadat připravovaný dvojkoncert, který je pořádán v rámci série United Island České spořitelny. Ten bude samozřejmě doprovázen originální vizuální show a speciálně připravenou scénou. I přes poměrně krátkou dobu, jakou obě dvě kapely vystupují, si Nylon Jail i Kieslowski získali početné publikum. Je tedy jasné, že tyto dvě spřátelené party plánují křest svých novinek pojmout s velkou parádou.

Na pražské části, která proběhne 4. prosince v klubu Pilot, vystoupí jako hosté Milan Cajs z Tata Bojs a též hudebník Kittchen. Na brněnské části 16. prosince v klubu Kabinet Múz se můžete zase těšit na electro-rockovou partu Narcotic Fields. Kapela Kieslowski navíc připravuje nahrávání dalšího studiového alba, které bude produkovat Jan P. Muchow. Fanoušci si tak budou moci poslechnout některé nové skladby.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.