David Koller vyráží na turné s nečekanými umělci současné generace

David Koller | Zdroj: Archiv David Koller

Respektovaný hudebník se na nadcházejícím turné David Koller & Friends představí svým příznivcům ve zcela novém světle. V rámci něho vychází unikátní coververze skladeb, které si z Kollerovy sólové tvorby vybrali mnohdy nečekaní umělci současné generace. Pokřtěna bude také kniha Who the fuck is David Koller. 

Sólový umělec, vyhledávaný bubeník i producent, člen legendární Lucie a Jasné páky v rámci tohoto projektu oslovil několik jemu blízkých interpretů, kteří po svém předělali jeho skladby. Nahrávky se budou postupně objevovat na sociálních sítích či v rádiích a nakonec vyjdou na vinylu. Posléze na ně naváže netradičně koncipovaná série koncertů.

„Oslovil jsem kapely a projekty, které jsou mi blízké, aby zcela po svém předělali moje písničky a představili je svým fanouškům,“ vysvětluje jednoduchou myšlenku projektu sám David Koller.

„Protože výsledek se mi moc líbí, těším se, až ho představíme na turné. Doufám, že na něj přijdou nejen mí věrní, ale i fandové kapel, které jsem na ně pozval,“ dodává Koller. „Nebudou to totiž žádné předkapely se ztlumený zvukem, ale moji rovnocenní parťáci,” zdůrazňuje přitom.

Turné obsahuje celkem šest zastávek, přičemž se největší koncert odehraje 16. září v Praze na nádvoří pivovaru Staropramen. Tady s Kollerovou kapelou vystoupí Vladimir 518 a Mike Trafik, Kato, Hentai Corporation, Android Asteroid a slovenská hudebnice Katarzia.

Další speciální událost se chystá do Brna, kde v rámci koncertu bude pokřtěna kniha novináře Milana Ohniska, která si klade za cíl zodpovědět jasnou otázku: Who the fuck is David Koller?

Termíny koncertů a hosté

16. 09. – Praha – nádvoří pivovaru Staropramen
David Koller
Vladimir 518 & Mike Trafik
Hentai Corporation
Katarzia
Kato
Android Asteroid

07. 10. – Plzeň – Papírna
David Koller
Kato
Ben Cristovao

21. 10. – Hluboká nad Vltavou – Alšova jihočeská galerie
David Koller
Korben Dallas
Katarzia

26. 10. – Brno – Sono Centrum
David Koller
Mucha
Android Asteroid

17. 11. – Liberec – Home Credit Arena
David Koller
TBA

Konec listopadu – Ostrava – Gong
David Koller
Hentai Corporation
Mucha


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.