Dune Rats to rozjedou na Flédě

Dune Rats | Zdroj: thegrindradio.co.za

8. května, den po koncertě v pražském klubu 007 na Strahově, se i na Flédě představí Danny Beusa, Brett Jansch a BC Michaels, čili australští energičtí Dune Rats. Přijedou se svým druhým albem The Kids Will Know Its Bullshit, se kterým si po svém debutu v roce 2014 opravdu dali načas.

Jak řekl zpěvák a kytarista Danny Beusa: „Snažili jsem se albu dát typickej Dannies sound a taky se dobrat toho, co je pro nás největší prdel.“ A jak se zdá, povedlo se. Album v Austrálii trhá rekordy a několik týdnů bylo na vrcholu tamních žebříčků.

The Kids Will Know Its Bullshit je album, na kterém se skupina dala do kupy s kamarádem Zacem Carperem z kapely Fidlar a ve studiu Head Gap v Melbourne natočila album, na které nahrála třicet minut stoner popu – songů, co vznikly za pomoci stovky piv. Rychlé punkové pecky i pomalé ploužáky. Podle Bretta je album „hustý jako kráva“.

Tuhle partičku doprovodí kapela Gooch Palms z Newcastlu se stylem někde mezi teenage-popem a ostřejším rock’n’rollem. Dravá dvojce s typickými zpěvnými refrény, ve kterých se víceré vokály synchronizují. Jejich poslední album se jmenuje Introvert Extrovert a přesně takoví i jsou.

Druhou doprovodnou skupinou jsou mělničtí The Oxx, naděje českého živelného a drzého punk-rocku. El berto, Hoges a Adam jsou mladá, ale rychle se otřískávající parta, jejichž show je opravdový zážitek.

Vstupenky jsou k zakoupení v předprodejních sítích GoOut a SMSTicket za cenu 263 Kč.


Napište komentář

Petra Charvátová
O Petra Charvátová 72 Článků
Už od mala miluji muziku. Momentálně, a myslím, že už definitivně, jsem se našla v indie stylu - indie-rock, electro-indie, sad-core, desert rock apod. Hraji na bicí, kterým předcházelo spoustu jiných nástrojů. Mezi mé nejoblíbenější interprety patří Lake Malawi, The Kooks, The 1975,Glass Peaks, Banfi, Youth Club, LP, London Grammar,Arctic Monkeys, Linkin Park a spousty dalších.