Kutnohorské pivní slavnosti nabídnou i bohatý hudební program

Horkýže Slíže | zdroj: Smart Communiation

Již 20. května se v kutnohorském pivovaru odehrají pivní slavnosti. Akce je však skvělou příležitostí nejen pro milovníky zlatého moku, ale i kvalitní muziky.

Na pódiu se tu vystřídá několik velkých jmen, hlavní hvězdou budou ale zřejmě punkáči Horkýže Slíže, jedna z nejznámějších slovenských kapel. Letos slaví pětadvacet let a v Kutné Hoře se nedávno zastavili na své oslavenecké tour. Pro tvorbu Horkýžů jsou typické vtipné texty stejně jako chytlavé melodie – to vše v dravém, punkovém podání.

Ze Slovenska však dorazí ještě jedna kapela a nebude jí nikdo jiný než The Paranoid. Za dosavadních deset let své existence si stihla vybudovat velkou fanouškovskou základnu a navzdory svému anglickému názvu zpívá v rodné slovenštině.

Vystoupí i kutnohorští rodáci – spoustu fanoušků určitě potěší i vystoupení písničkáře Pekaře, který si právem na Slavících vydobyl titul Objev roku. Kutnou Horu zastoupí i skupina Vesper, která se veze na vlně chytlavého melodického rocku.

Z Brna dorazí skupina We On the Moon, která je momentálně silně na vzestupu – jejich singl Crahes byl v ČR v posledním roce pátý nejhranější.

Zajímavou podívanou bude jistě i koncert skupiny Circus Brothers, která nápaditě kombinuje balkánské lidové prvky s energickou punkovou hudbou.

Vystoupení všech výše zmíněných interpretů si budeme moci užít v Kutné Hoře 20. května.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 356 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky