Electro swing v podání Parov Stelar Band roztancuje Prahu

Parov Stelar band | Zdroj: facebook.com/parovstelar

Marcus Füreder – že toto jméno neznáte? Umělecký pseudonym Parov Stelar vám bude jistě povědomější. Parov Stelar Band zahrají 14. října v pražské Inchebě a pozvánka je to více než lákavá.

Parov Stelar pochází z rakouského Lince a už v polovině devadesátých let hrával na různých diskotékách. V tu dobu ještě neměl své umělecké jméno a byl bezvýznamným potulným DJem. Vše se změnilo v roce 2004, kdy si vymyslel svůj umělecký pseudonym a založil si vlastní nahrávací společnost Etage Noir Recordings. Už první hudební výtvory na sebe strhly pozornost milovníků elektronické hudby. Věhlasné bylo jeho spojení elektronické hudby a živých nástrojů, které dohromady znějí jako z třicátých let minulého století. Takto se Parov Stelar stal jedním ze zakladatelů hudebního stylu electro swing a dnes patří mezi nejvěhlasnější osobnosti tohoto žánru. Do dnešního dne vydal deset alb, nespočet elpíček a šest singlů.

Parov Stelar band je oficiální název Fürederovy kapely. Českou republiku tato parta navštíví 14. října v pražské Incheba Aréně. A nebude to poprvé. Parov si naši krajinu oblíbil natolik, že zde koncertuje každý rok, někdy i víckrát. Letos už hrál na hradeckém festivalu Rock for People. K dalším vystoupením patří například loňský vyprodaný koncert v pražské Lucerně, ostravské Colours of Ostrava a mnoho dalších klubových a festivalových čísel.

Koncerty této kapely bývají plné energie, která vás roztancuje, a to buďto v duchu elektronické hudby, nebo tak, že si budete užívat swingových rytmů. Nejlepší je vnímat vše dohromady. Tento mix je velice oblíbený. Dokazují to vyprodané koncerty po celém světě. Často je také tvorba tohoto DJ vybírána coby doprovod různých reklam a televizních spotů.

O tom, jakou sílu tato hudba má, se budete moci přesvědčit 14. října sami, kdy Parov Stelar Band vtrhnou na stage v menší z holešovických arén. Kromě osvědčených hitovek nám zahrají i hity z nového alba The Invisible Girl, které se nese v duchu starších desek. Fanoušci se tedy mohou těšit na pořádnou porci oblíbeného electro swingu. Lístky se dají sehnat v sítich Ticketpro a Ticektportal za 820 Kč.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.