Festival Electronic Beats zve na přední jména elektronické scény

Bonobo | Zdroj: pořadatel akce

Moderat, Bonobo a Diamond Version – to jsou kapely, které vystoupí na letošním mezinárodním festivalu Electronic Beats. To nejlepší ze současné elektronické scény již 28. března od 20 hodin v pražském Divadle Archa!

Mezinárodní hudební festival Electronic Beats, který se v České republice odehrává každoročně už 8 let, se na konci března téměř po roce vrací do našeho hlavního města. Akce, na které v minulých letech vystoupily takové hvězdy jako Lana del Rey, Grimes, Woodkid či Hot Chip, letos chystá velkou hudební nálož v podobě berlínského tria Moderat, Simona Greena alias Bonobo, který se předvede spolu s živou kapelou, a německo-japonské formace Diamond Version slibující ohromnou audiovizuální show.

Berlínské elektronické trio Moderat, které tvoří Sascha Ring (známý též jako Apparat), Gernot Bronsert a Sebastian Szary (společně vystupující jako Modeselektor), hraje směsici minimal techna, glitch a IDM a je známo především díky svým skvělým klubovým vystoupením. Pro Moderat to nebude první tuzemská zastávka, představili se tu již před čtyřmi lety coby předskokani Radiohead. Dalším účinkujícím v Arše bude navýsost talentovaný britský muzikant a DJ Simon Green, který vystupuje pod pseudonymem Bonobo a jenž už v České republice již několikrát vystoupil (naposledy v září minulého roku). Green se proslavil svými elektronickými experimenty, jelikož se nebojí propojit downtempo a trip-hop například s jazzem či klasikou. Diamond Version je společným projektem dvou německých hudebníků, Alva Noto a Byetone, spoluzakladatelů labelu Raster Noton, a japonského umělce jménem Atsuhiro Ito. Ten ovládá speciální nástroj Optron z fluorescentních trubek a audiovizuálně jím doplňuje vystoupení na pomezí noiseu a elektroniky.

Electronic Beats je mezinárodní hudební program pod záštitou společnosti T-Mobile, jenž se soustředí především na pořádání hudebních festivalů a klubových akcí ve velkých městech Evropy. Všechny aktivity se protínají v rámci domovské stánky, která zahrnuje veškeré info o umělcích a událostech spojených s festivaly a mimo to nabízí také vlastní rádio a televizi se zaměřením na současnou muziku. Nedílnou součástí celého portfolia je také tištěný hudební časopis Electronic Beats a DVD magazín Slices, oba vycházejí čtvrtletně. Od loňského roku jsou k dispozici též mobilní aplikace poskytující novinky, hudbu, videa či rozhovory, a je možné přes ně i zakoupit vstupenky.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).