Festival Hrady CZ se již zítra přesune na Moravu a rozezní Veveří

Arakain a Lucie Bílá, Hrady CZ | Zdroj: Hrady CZ

Tomáš Klus, Mig 21, Arakain s Lucií Bílou a spousta dalších kapel vystoupí na moravském pokračování putovního festivalu Hrady CZ, který vypukne už zítra na hradě Veveří.

Hudebně-kulturní festival Hrady CZ se po svém úspěšném turné po českých památkách představí jako Moravské hrady CZ 11. a 12. srpna na hradě Veveří. Vystoupí tu například Tomáš Klus, Mig 21, Richard Müller, Horkýže Slíže, Mandrage, No Name, zpěvačka Anna K nebo kapela Arakain s Lucií Bílou, jejichž koncert je na Hradech letošní novinkou. Lucie Bílá si ale koncerty se svou „srdcovou formací“ užívá: „Arakain je moje srdcová kapela, vždycky s nimi ožiju. Zahrajeme naše klasické hity, jako je Cornuto, Zimní královna a podobně. Něco odzpívá Honza Toužimský, pak dám já pět sólovek a zbytek odzpíváme dohromady.“

Vystoupění na Hradech si vychutnává i Tomáš Klus: „Dvouměsíční turné s ostatními vystupujícími je to, co na Hradech CZ miluju. Díky tomu, že je festival putovní, má takřka rodinnou atmosféru.“

Chybět nebudou také interpreti a kapely Xindl X nebo Wohnout, na hradě Veveří pak vystoupí exkluzivně Ivan Mládek s Banjo Bandem. V pátek se areál otevře v 16 hodin a program proběhne stejně jako v sobotu na dvou pódiích. Tradičně jej oživí vždy mezi devátou a půl desátou večerní festivalový karneval s vyhlášením nejlepších masek, každý, kdo přijde v masce, dostane dárek. Na festivalu Hrady CZ dále vystoupí Sto zvířat, Plexis nebo Portless. Partnerem festivalu, na kterém můžou návštěvníci dále vidět také například rappery Vladimira 518 či Majka Spirita + H16, je i letos Národní památkový ústav.

Festivalová vstupenka  tak zahrnuje také vstup na prohlídkové okruhy jednotlivých památek zdarma, Národní památkový ústav navíc letos vyhlašuje fotosoutěž pro návštěvníky festivalu o nejlepší fotku „festivalového“ hradu. Až do 10. září mohou návštěvníci posílat své fotky hradů vyfocené na festivalu Hrady CZ na klickpamatkam1@gmail.com. Autoři deseti nejlepších fotek získají volnou vstupenku, kterou lze bez časového omezení jednorázově využít na vstup do jakéhokoli objektu ve správě NPÚ. Seznam těchto objektů lze nalézt na stránkách  NPÚ.

Na základě pozitivních ohlasů budou i letos na festivalu Hrady CZ v provozu VIP Hradní kempy s nadstandardními festivalovými ubytovacími službami za poplatek. VIP Hradní kempy jsou bezpečné, oplocené, hlídané a osvětlené areály s nonstop recepcí a úschovnou, možností dobití mobilů, nákupu potravin a nápojů, sprchami s teplou vodou, umývárnami a sociálním zařízením. Letos poprvé přibydou splachovací toalety. Stanová městečka zdarma i nadále zůstávají, zde bude k dispozici sociální zařízení, pitná voda a koše na odpad.

Moravské hrady CZ budou dále pokračovat 18. a 19. srpna v Hradci nad Moravicí a 25. srpna na Bouzově. Ve dnech 1. a 2. září festival ještě čeká zastávka na českém Bezdězu a svoji pouť uzavře 9. září na hradě Červený Kameň nedaleko Bratislavy. Na těchto zastávkách vystoupí i kapela Olympic a Richard Müller, který se na festivalu představí po dlouhých dvanácti letech a komentuje to takto: „Když jsem se dozvěděl, že budeme koncertovat na Hradech CZ, opravdu mě to mimořádně potěšilo. Jednak proto, že tento festival má vysoké renomé, a také proto, že jeho atmosféra je kouzelná a pohádková.“

Vstupenky na festival na oba dny lze zakoupit na stránkách festivalu do dnešního dne za 820 Kč, na místě pak za 890 Kč. Vstupné na pátek v předprodeji do dnešního dne za 400 Kč, na sobotu za 520 Kč, na místě pak za 450 a 590 Kč. Připravené jsou slevy pro děti, ZTP/P a seniory. Vstupenky do VIP Hradních kempů jsou v předprodeji online jako balíček s permanentkou a VIP kempem na dva dny pro 1 osobu za 1100 Kč do dnešního dne a za 1200 Kč na místě. VIP kemp samostatně na dva dny pro 1 osobu pak za 350 Kč do dnešního dne a za 400 Kč na místě, vstupenky do VIP kempu na den pak budou v prodeji pouze na místě, pokud nebude kapacita areálu vyprodána. Na místě budou k dispozici také dětské vstupenky do VIP kempu za 100 Kč, děti do výšky 1 metr mají vstup do VIP kempu zdarma.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.