Festival Porta přivítá mimo jiné i Václava Neckáře

Václav Neckář | Foto: Jan Mareš, Monstermusic.cz

Už 48. ročník festivalu Porta čeká příznivce folkové a country hudby. Vedle soutěžících vystoupí také Václav Neckář nebo Lenka Filipová.

Základem festivalu Porta je napínavé finále, ve kterém se bude snažit prosadit 17 hudebníků a interpretů. Několikaměsíční soutěž, do které se může přihlásit jakýkoliv muzikant pohybující se ve vodách country či folku, bude završena řevnickým festivalem, který se koná od 27. do 29. června. Vedle soutěžících pak vystoupí hvězdy tuzemské folkové a country scény, jako například Hana a Petr Ulrychovi, Naďa Urbánková, Jaroslav Samson Lenk a další. Návštěvníky velkého finále čeká kouzelný zážitek v areálu lesního divadla, s dobrou muzikou a hvězdami nad hlavou.

Speciální chvílí bude takzvaná Hodina H, která je věnována textaři Zdeňkovi Rytířovi a při které vystoupí Václav Neckář a jeho Bacily, Lenka Filipová se svou dcerou Lenny a v neposlední řadě Tereza Černochová. Kromě hudby si mohou návštěvníci užít také hudební dílnu, stánky s občerstvením nebo třeba čerstvý vzduch s festivalovým časopisem Portýr.

Festival Porta funguje od roku 1967, kdy se v Ústí nad Labem uskutečnil první ročník festivalu Folk & Country u nás. Od roku 1971 se Porta stěhuje po celé republice. Současná podoba finále Porty se utváří od r. 2008  v Lesním divadle v Řevnicích, kde se bude konat již po sedmé i letošní, 48. ročník tohoto populárního festivalu folkové a country hudby.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.