Kanadští Suuns v Praze poprvé představí svoje experimenty

Suuns | zdroj: facebook.com

V MeetFactory se schyluje k další akci takového formátu, že by bylo hanba na ni sáhodlouze lákat. Zasluhuje si ale každopádně o to větší připomenutí. Proto si řádně znamenejte – už příští pondělí Smíchov poctí návštěvou miláčci indie scény, kanadští Suuns. O support se postarají našinci Were Mute. 

Kanadská kapela Suuns jde strmě nahoru. O projektu, který odstartoval už před osmi lety v srdci Montrealu, se záhy po vydání debutového alba Zeroes QC začalo mluvit jako o objevu roku. V současné době mají na kontě do diskografie druhou položku s názvem Images du Futur a už se skloňují jako jedna z nejoriginálnějších kapel, které jsou vůbec kolem a kolem ke slyšení. Dlužno říct, že v případě Suuns jde po dlouhé době o silná slova, na nichž je mnoho pravdy… Kluci z Kanady předkládají inteligentní mix oblíbené psycho klasiky, která nedá nevzpomenout například na kultovní Clinic nebo, chcete-li jít víc do hloubky, třeba na Can.

Aktuální deska Images de Futur je, stejně jako její starší předchůdce, reprezentantem chytlavého indie rocku, speciálně indie rocku, který je oblečený do lehce temného kabátu a necílí na prvoplánové hity. Naopak, zaujme hravou odtažitostí a dreamy atmosférou. Omotá si vás kolem prstu plíživě, ale o to pevněji. Celá ta paráda je korunovaná rozespalými vokály zpěváka Bena Shemieho a podtržená minimalistickými kytarovými linkami, které se tu a tam rozvazbí do nečitelna, jindy udržují monotónní leitmotiv hypnotických pěti- a víceminutovek. Kritika na účet Images de Futur nešetří chválou, deska si vysloužila nemálo recenzí za plný počet bodů a i když Ben prozpěvuje v závěrečném songu z ,,the music won’t save you,” můžete se spolehnout, že přinejmenším stojí za poslech!

Na úvod první představovačky Suuns v Praze se blýskne tuzemská lahůdka Were Mute. Jestli vám název kapely nic neříká, nemusíte se stydět, jedná se totiž o super čerstvý side project Václava Havelky z Please The Trees a parťáka Carla Warwicka (aka Pronefoal). Were Mute se budou k Suuns hodit náramně. Tandem, který s hlavními hvězdami večera spojuje záliba v experimentu a elektronice, dal v uplynulém roce dohromady pořádnou kupu materiálu. Má za sebou úspěšnou řádku živých čísel a aktuálně doputoval k vydání debutového EP s názvem The Bea(s)t Is Up. Předskok Suuns bude pro Were Mute zároveň milou příležitostí k oficiálnímu křtu jejich desky, takže to berte jako dvojnásobné pozvání.

Suuns a Were Mute půjdou společně na věc už v pondělí 9. června v MeetFactory. Ohlášený start je od půl deváté večer, za vstupné zaplatíte 290 korun v předprodeji, na místě potom o stokorunu víc.


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.