Folkaři Wye Oak vystoupí poprvé v Praze

Wye Oak | Zdroj: facebook.com

Indie folkové duo Wye Oak z amerického Baltimoru se poprvé představí v pražské MeetFactory. Na kontě mají už čtyři desky, z čehož ta poslední, Shriek, bude jejich zdejší premiéře hrát prim.

Wye Oak patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější indie folkové kapely dneška. Přitom to nejsou žádní nováčci, na scéně se pohybují od roku 2006 a za tu dobu stihli natočit čtyři skvělá alba a jedno EPčko. Nejnovější počin nese název Shriek a zrodil se koncem dubna. Andy Stack a Jenn Wasner mají tu moc si své publikum dokonale podmanit. Můžou za to melancholické texty a shoegaze kytara.

Kapela si našla cestu k evropskému publiku teprve deskou Civilian z roku 2011. Z té také pochází stejnojmenný hit, který se objevil v megaúspěšné sérii The Walking Dead. Uběhly tři roky a Wye Oak jsou zpátky s novou, velice dobře hodnocenou deskou Shriek. Tu dvojice natočila na dálku, Jenn Wasner zůstala v rodném Marylandu, zatímco Andy Stack se přestěhoval do Kalifornie.

O tom, že Wye Oak rostou do krásy, se můžete přesvědčit na vlastní kůži již 29. května v pražské MeetFactory. Předskakovat bude novozélandská zpěvačka Bachelorette. Lístky pořídíte za 280 korun v síti Ticketportal.


Napište komentář

Sabína Hancinová
O Sabína Hancinová 42 Článků
Z Košíc, v Prahe. Študujem Mediální studia a Elektronickú kulturu a sémiotiku na Univerzite Karlovej. Kreslím a počúvam hudbu.