Gorilí Humanz tour je už v plném proudu

Gorillaz | Zdroj: 10:15 Entertainment

8. července odstartovali Gorillaz v čele s Damonem Albarnem letošní Humanz tour. První koncert se uskutečnil v Chicagu a nyní animovaná banda objíždí americká města. Už teď je jasné, že se máme v listopadu na co těšit.

Po šesti letech, které uplynuly od vydání na dlouhou dobu posledního studiového alba The Fall, se animovaní Gorillaz vrátili na výsluní a je o nich zase hodně slyšet. Frontman, zpěvák a multiinstrumentalista Damon Albarn si opět odskočil od svých rodných Blur a kreslené čtyřce se věnuje naplno. Nové album Humanz se v řadě prodejních žebříčků drželo dlouho na první příčce – včetně US Top Rock Albums.

Čtěte také: Noví Gorillaz mají spoustu hostů, ale nudí

Od turné se očekávalo hodně a pravdou je, že se skutečně jedná o velkolepou show plnou světel a filmů – jak sekvencí z hudebních klipů, tak nových animací a záběrů jak na dvanáctičlennou kapelu, tak na hudební hosty. Většina zahraných skladeb pocházela (podle očekávání) z nového alba, které už je hudebně maximálně ve vodách hip-hopu, elektroniky a moderního R&B. Samozřejmě ale byly k slyšení i slavné kousky z desek Plastic BeachDemon Days stejně jako megahit Clint Eastwood z debutového alba.

Po cestě po amerických městech se na podzim Gorillaz přesunou do Evropy a samozřejmě se již 14. listopadu zastaví i v České republice.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 404 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky