Grape festival 2015 hlásí Foals, Selah Sue či MØ

Foals | Zdroj: PR

Šestý ročník slovenského Grape festivalu, který se uskuteční 14. a 15. srpna nedaleko českých hranic, na letišti v Piešťanech, přidává do line-upu několik hodně zajímavých jmen. K již dříve oznámeným Netsky live, Triggerfinger, Kadebostany, BRNS a Intergalactic Lovers se nyní připojují Foals, Selah Sue, Sigma, MØ a Balthazar.

Slovenský Grape festival rok od roku plní svůj line-up zajímavějšími a zajímavějšími jmény současné hudební scény. Za předchozích pět let se na piešťanském letišti představili takoví interpreti jako třeba Röyksopp, Editors, La Roux Interpol, Hurts, Bombay Bicycle Club, Morcheeba, Example, DJ Fresh, Drums nebo Crystal Fighters. Tímto tempem se brzy postaví po bok velkých československých festivalů a dost možná je časem i překoná. Jeho evropská úroveň je navíc umocněna dobrou organizací a dobře uspořádaným areálem.

Oxfordští Foals mají za sebou tři úspěšná studiová alba a v tomto roce plánují vydat čtvrté. Indie rocková kapela v čele s charismatickým Yannisem Philippakisem je považována za jednu z nejlepších live formací Britských ostrovů, jež má na svém kontě celou řadu hitů a též několik ocenění a nominací v prestižních anketách. V Čechách již dříve vystoupili, a to v rámci královéhradeckého festivalu Rock for People před dvěma lety, na Slovensku půjde o premiéru a zároveň o splněný sen mnoha tamních hudebních fanoušků.

Belgický zázračný hlas – Selah Sue. Tahle umělkyně má nejen svůj jedinečný hlas pod kontrolou, ale dokonce se nebojí plout mezi žánry – její písně jsou omamnou směsicí soulu, funku, jazzu a reggae. , vlastním jménem Karen Marie Ørsted, je jedním z největších severských talentů. Moderní elektropop v jejím podání, umocněný skvělým pódiovým vystoupením, které jsme mohli vidět například loni na Colours of Ostrava, si podmaňuje stále více fanoušků. Slovensko ji v rámci festivalu přivítá již podruhé a bude se opět na co těšit. Zásadním drum’n’bassovým jménem letošního ročníku bude britská Sigma, kterou tvoří duo Cameron Edwards a Joe Lenzie. V rámci show předvedou DJ set, který doplní hostující MC. Posledním oznámeným zahraničním interpretem jsou belgičtí Balthazar. Indie popové skladby podpořené houslovými party a dvěma zpívajícími frontmany dělají z této skupiny to nejzajímavější, co může v rámci kytarovek země čokolády nabídnout. „Foals a MØ si fanoušci na fóru našeho webu doslova vyprosili a je fajn, že se nám tyhle dva interprety v tomto roce konečně povede přivézt. Samozřejmě nás i baví a máme z toho proto velkou radost,” říká jeden z hlavních organizátorů Ján Trstenský a dodává: ,,Selah Sue je takový hudební zjev, který by měl chtít snad každý festival. Když nás tedy oslovil její management, neváhali jsme ani vteřinu. A co se týče Balthazar, ty jsme chtěli už v minulém roce, protože jsme sami fanoušky téhle kapely. Po jejich loňském vystoupení v Praze jsme si řekli, že to musíme zkusit znovu a podařilo se.“


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).