Guns N’ Roses v Praze: Vše, co potřebujete ke koncertu vědět

Axl Rose a Slash | Zdroj: AAP

Znovusjednocení Guns N’ Roses u nás hrají už za pár dní a je tak pravý čas si nejen připomenout pár vědomostí o těchto rockových legendách, ale také se předem něco dozvědět o koncertu samotném.

Guns N’ Roses vznikli v polovině osmdesátých let na proslulé scéně hollywoodského Sunset Boulevardu. Po několika letech koncertování v sestavě Axl Rose, Slash, Duff McKagan, Izzy Stradlin a Steven Adler tato pětka vydala své debutové album Appetite for Destruction, které letos oslaví 30 let a které jim, společně s následujícím GN’R Lies, zajistilo celosvětovou slávu.

Čtěte také: Guns N’ Roses zveřejnili klip z evropského turné

Po vydání veleúspěšného dvojalba Use Your Illusion I a II, dalších letech koncertování a nahrání cover desky The Spaghetti Incident? ze skupiny, už tak poznamenané odchodem Izzyho Stradlina a vyhozením bubeníka Adlera, odešli kvůli neshodám s Axlem i poslední dva původní členové, Slash a Duff McKagan. Ti, krom vlastních projektů, spolu v následujících letech účinkovali ve skupině Velvet Revolver, zatímco Axl Rose dále pokračoval se zavedenou kapelou a po letech vydal s Guns N’ Roses i desku Chinese Democracy.

Osm let od jejího vydání, tedy na konci roku 2015, se pak začaly šířit spekulace o možném návratu původních členů. Netrvalo dlouho a prvního dubna loňského roku hráli Guns N’ Roses, tentokrát už opět se Slashem a McKaganem, svou první reunionovou show. A fenomén byl na světě. Od té doby jsou GN’R na nekončící tour po celém světě, stali se nejlépe placeným interpretem současnosti a podle některých dohadů se pracuje i na nové desce.

No a co koncert v Česku? Po sedmi letech se k nám kapela v již o něco spořádanější formaci vrátí a v rámci turné Not In This Lifetime zahraje 4. července na pražském Letišti Letňany. Jeho vchody se otevřou v 16:00, od 17:15 pak bude hrát zpěvačka Jesse Jo Stark, v 18:05 publikum rozehřejí rockeři Biffy Clyro a od čtvrt na osm bude podium patřit už jen legendární kapele. Informace o bezpečnostních opatřeních jsou k nalezení na odkazu zde, vstupenky je stále možné zakoupit v předprodejních sítích TicketPro a TicketPortal.

A na konec jedna spekulace – Guns N’ Roses během aktuálního turné natáčí i utajované DVD, z nějž některé záznamy jsou už nyní neoficiálně dostupné na YouTube. Natočí na koncertní DVD něco i v Praze?


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.