Guns N’ Roses vystoupí příští rok v Praze

Guns N' Roses | Zdroj: MTV

Znovusjenocení Guns N’ Roses prodlužují své dosavadní turné a mezi nově oznámenými daty se konečně objevila i Praha, kde tak jedna z legend rockové scény 90. let příští rok vystoupí.

V rámci veleúspěšného Not In This Lifetime tour vystoupí Guns N’ Roses 4. července 2017 na pražském Letišti Letňany. Skupina se tak do České republiky vrátí po čtyřech letech, tentokrát už však ve znovusjednocené sestavě, do které se letos vrátil Slash a baskytarista Duff McKagan.

Skupina již má za sebou turné po Severní a Jižní Americe, jen během něj se na 40 koncertech podařilo prodat přes 2 miliony vstupenek. Evropské tour započne 27. května v irském Dublinu a potáhne se přes téměř dvacítku evropských měst a nevynechá ani Prahu. To tak naštěstí vyvrací dřívější spekulace, podle kterých měli příští rok GNR sice v Evropě vystupovat, u nás ovšem nikoli.

Aktuální sestava rockových velikánů zahrnuje vedle Axla Rose tak i Slashe, Duffa McKagana, kytaristu Richarda Fortuse, klávesisty Dizzy Reeda a Mellisu Reese a bubeníka Franka Ferrera. Jejich vystoupení v České republice zaštiťuje agentura Live Nation.

Předprodej lístků pro členy Live Nation klubu bude zahájen 7. prosince v 10:00, pro ostatní pak 9. prosince. Ceny vstupenek budou v rozmezí od 1 490 do 3 590 Kč.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.