Havířovské slavnosti v září nabídnou Johna Newmana nebo Sabaton

Joakim Brodén, Sabaton | Zdroj: facebook.com

Švédská metalová legenda Sabaton vystoupí letos již potřetí v České republice, a to už 9. září na Havířovských slavnostech v areálu Městské sportovní haly v Havířově. Celé slavnosti odstartují už o den dřív a kromě Sabatonů se tam ukážou například Horkýže Slíže, John Newman nebo Pavol Habera & Team.

Heavymetalová kapela Sabaton, v čele s v Česku velmi oblíbeným Joakimem Brodénem, má u nás vytvořenou obrovskou fanouškovskou základnu. Není divu, frontmanovi s českými kořeny, neúnavnou hláškou „Ještě jedno pivo“ a roztomilými pokusy o češtinu během jinak drsného koncertu by jen málokdo odolal. A když si k tomu ještě přidáte hity jako Primo Victoria nebo The Last Stand je všechno ještě jasnější.

I jejich třetí letošní vystoupení tak určitě má v diářích českých metalistů čestné místo. Kromě Sabatonů se pak návštěvníci Havířovských slavností můžou těšit i na mladého britského zpěváka Johna Newmana, kterého proslavil především hit Love Me Again, dále na slovenskou legendu Pavola Haberu s kapelou Team nebo třeba interprety českých rádiových hitů, jako je Slza nebo Jelen.

Vystoupí tu i Čechomor, Vixlaivant, Horkýže Slíže, Tublatanka, Pavel Callta, Čarovné Ostrohy nebo Original Vintage Orchestra. Návštěvníky tak čeká skutečný multižánrový zážitek. A na své si tu přijdou i děti. Do programu je totiž zařazena i pohádková dětská farma nebo vystoupení hvězdy Kouzelné školky, Michala Nesvadby. Dále je nachystán doprovodný program ve formě soutěže v přetahování lanem, zábavních zón nebo lidové technické zábavy.

Více informací o slavnostech i předprodej vstupenek naleznete na stránkách Městského kulturního střediska Havířov.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.