Anti-Flag se na podzim vrátí s novou deskou

Anti-Flag | Zdroj: modern-vinyl.com

Anti Flag jsou po poslední desce American Spring zpět s novinkou. Nové album American Fall vyjde v listopadu a bude opět plné politické kritiky, jak dokazuje i první singl American Attraction.

Kultovní americká punková kapela Anti-Flag, která se proslavila především svými kritickými a silně politickými texty, je zpět s novou deskou. Po americkém jaru nyní přijde americký podzim a politická situace v Americe i ve světě dává tušit, že přichází právě včas.

Čtěte také: Nekonečné pogo, proklínaný Trump, ale hlavně punk v tom nejlepším světle – to byli Anti-Flag na Flédě

Novinka American Fall vyjde 3. listopadu 2017 a představí 11 nových písní. Deska vyjde, stejně jako předešlá American Spring z roku 2015, pod labelem Spinefarm Records, co-produkce se však nově ujal Benji Madden z Good Charlotte. Tématicky se nová deska nebude příliš lišit od toho, na co jsme od Anti-Flag zvyklí. Současná politická situace v USA, prezident Donald Trump, hrozba nukleární války, nebo rasismus – to vše jsou témata, kterými se kapela na nové desce zabývá.

„Politika odvádění pozornosti způsobuje, že se lidé přestávají soustředit na to, co má pozitivní dopad na jejich životy a na svět obecně. Podporuje lidi v dělání rozhodnutí, které nejsou v jejich nejlepším zájmu a snižují schopnost lidstva progresivně se vyvíjet. American Fall je naše odmítnutí tohoto odvádění pozornosti. V tomto kritickém momentě v historii se musíme soustředit na překonání současného stavu věcí a vytvoření lepšího a spravedlivějšího světa. Odmítáme šíření a nárůst vykořisťování, rasismu, bigotnosti a socioekonomické nespravedlnosti, které dominují politice Donalda Trumpa, stejně jako odmítáme noeliberální status quo, které tu byl před ním,“ okomentovala svojí novou desku kapela.

Anti-Flag již zveřejnili i první ukázku z nové desky v podobě singlu American Attraction. Ačkoliv mnozí kritizují nový popovější styl, kterým se kapela v posledních letech vydává, jiní naopak chválí snahu o změnu a určitý vývoj, přičemž si podle nich kapela stále zachovává svojí energii a jedinečnost.


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...