Helmet vyráží na turné. Praha ho odstartuje

Helmet | Zdroj: D Smack U Promotion

Newyorská skupina Helmet vyráží po létě na turné, při kterém oslaví dvacáté výročí od vydání alba Betty. Nepřijdou o ně ani tuzemští fanoušci.

Kapela Helmet byla spoluzaložena Pagem Hamiltonem roku 1989 v New Yorku. Po debutovém ablu z roku 1990 Strap It On vydala skupina svou průlomovou nahrávku Meantime (1992). Ta získala zlatou desku a také nominaci na cenu Grammy. O čtyři roky později vyšlo album Betty se širším hudebním záběrem. Následovalo Afterstate (1997) a po tisíci koncertech a devíti letech působení Helmet končí.

Hamilton pak působil jako tvůrce filmové hudby. Snímky Catwoman, S.W.A.T., Titus a Saw jsou jen některými příklady, ve kterých má tento hudebník prsty. Do roku 2004, kdy se Helmet opět dali dohromady, stihl ještě Hamilton hrát na sólovou kytaru v kapele Davida Bowieho nebo založit kapelu Gandhi.

Helmet Tour

Letos, u příležitosti dvacátého výročí vydání alba Betty, se Helmet rozhodli vyrazit na turné. První zastávkou bude 11. září pražský Lucerna Music Bar. Helmet nebudou mít předkapelu, aby byl dostatek času pro odehrání všech písní z Betty i průřez ostatního materiálu, který kdy skupina vydala.

Vstupenky jsou k dostání v sítích Eventim, Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream a na webu Lucerna Music Baru za 400 korun + poplatky, v pokladně LMB bez poplatku. V den koncertu pak za vstupenku návštěvník zaplatí 490 korun.


Napište komentář

vlastimil.blazek
O vlastimil.blazek 137 Článků
Studoval SZeŠ v Březnici, po vojně se věnoval práci v zahraničí, poté začal psát jako řadový redaktor. Několik úspěchů ho dovedlo až na post šéfredaktora nejmenovaného magazínu. Po neshodách v něm zakládá Monstermusic.cz, v srpnu 2013 spouští zkušební verzi, která se osvědčuje...