Svin, Moro Moro Land a Mosca Violenta zahrají v Pohodě

Svin | Zdroj: facebook.com

Poslední středa v květnu bude patřit zahraničním umělcům a plzeňskému klubu Pohoda. Ze tří světových stran přijedou kapely zahrát své veselé, šílené i temné melodie.

Jako první zahrají v půl sedmé večer francouzští Mosca Violenta hrající jazz core, math a punk. Jsou reinkarnací známější kapely Les yeux de la Tête. Jejich tvorba dokazuje, že jazz nemá žádné hranice a i v této podob, je jak pro zaryté jazzové puritány, tak pro milovníky tvrdší muziky. Kapela funguje již přes sedm let. Své první publikum získávala doslova na ulici, když hrála pro náhodné kolemjdoucí v metru nebo před francouzskými kulturními památkami. Díky tomuto výcviku jsou schopni zahrát téměř všude a jejich hudba bude klubu Pohoda dokonale sedět.

Hned po nich vystoupí avantgardně jazzoví Svin z Dánska. Tahle čtyřčlenná parta existuje od roku 2008 a slyšet v ní můžete jak kytaru, tak i baryton nebo bicí. V posledních letech absolvovali dvě tour po Německu a několik trendových hudebních akcí a festivalů. Mezi ně patří i festival SPOT, kde se kapela těšila velké pozornosti a její intenzivní živá show získala skvělá hodnocení jak v Dánských, tak v mezinárodních médiích. Minulý rok vydali album s názvem Secretly We Are Gay a aktuálně pracují na svém třetím albu. Jejich přístup k instrumentální hudbě je tak trochu neortodoxní. Kombinují agresi a šílenství s křehkými melodiemi, které vyvrcholí v obrovskou energii.

Třešničkou na konec budou ruští Moro Moro Land hrající sludge post metal. A rozhodně večer nezakončí poklidně. Tahle čtyřčlenná parta svou hudbou určitě přitopí pod kotlem, až spustí temnou hudební směs hardcoru, black metalu a sludge. Svou nespoutanou energii představí ještě o pár dní dříve v Praze, kde zahrají spolu s českými Drom a Ježíš táhne na Berlín. Muzika Moro Moro vás zavede do úplně jiných krajin než předchozí dvě kapely.

Tento zajímavý hudební i kulturní mix se bude konat 28. května a rozhodně si ho nenechte ujít. Klub Pohoda své dveře otevře už v 16 hodin a v případě pěkného počasí se akce uskuteční na zahrádce. Cena vstupenek je 100 korun do sedmi hodin. Poté si připlatíte 30 korun.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.