Ben Frost s novým albem Aurora zavítá do Meet Factory

Ben Frost | zdroj: facebook.com

Ikona elektronické scény, respektive té její alternativnější části, Ben Frost, nezadržitelně míří do pražské Meet Factory. Nepropásněte ho – veze luxusní zboží na poslech.

Všem milovníkům kvalitní elektronické hudby, která neslouží převážně k tanci ani poskoku, jako spíš k podnikání výprav časoprostorem, by mělo touhle dobou dávno bít srdce na poplach. V pátek smíchovskou Meet Factory opanuje král soudobé experimentální scény Ben Frost. Rodilý Australan, respektovaný napříč světem, se téměř po dvou letech vrací do Prahy. Tentokrát přiveze Auroru, aktuální album, na které se od úspěšného předchůdce By the Throat čekalo celých pět let. Novinková deska je zatím k mání jenom v rámci pre-order nabídky (oficiálně se objeví na pultech až 26. května), už teď je ale skloňována v samých superlativech, a rozhodně by vám proto neměla uniknout z hledáčku.

Hyperkreativní protinožec, který zapustil kořeny na Islandu, ke kolaboraci na Auroře přidružil samá zvučná jména – Grega Foxe (bývalý člen Liturgy), Shahzada Ismailyho, vyhledávaného hudebního žoldáka pákistánského původu, a Thora Harrise z legendární studnice nápadů jménem Swans. Velkou část materiálu, která se na desce objevuje, Frost dával dohromady na území afrického Konga a je to na ní slyšet. Všudypřítomné tribální prvky však znějí spíše jako ozvěny mimozemské civilizace než černého kontinentu. V kombinaci s přimíchanými motivy úderů zvonů a nekonečným množstvím industriálně laděných zvukových vrstev je celkové vyznění nahrávky ve výsledku přijemným opakem umírněného poslechového techna, na které jsme v poslední době zvyklí. Aurora není žádné jemné pohlazení po duši, tahle deska tepe a řeže…. Probíračka z letargie je zaručena!

Za dostaveníčko s Benem Frostem, které proběhne v Meet Factory 23. května s ohlášeným startem od osmi večer, zaplatíte 450 Kč. Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji prostřednictvím Ticketportal a SMS Ticket.


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.