Hugo Race a zpěvačka Marta Collica vystoupí v Jazz Docku

Hugo Race | zdroj: facebook.com

Již příští týden v Jazz Docku proběhne unikátní koncert Hugo Race, zakládajícího člena The Bad Seeds, a italské vokalistiky Marty Collicy, kteří dohromady tvoří osobitý projekt Sepiatone. Vystoupí na podporu nového alba Echoes On a podpoří je multiinstrumentalista Davide Mahony.

Caveovci se v Praze poslední dobou doslova roztrhl pytel. Není to vůbec dlouho, co se v Praze ukázal sám velký Nick, aby zde představil svoje poslední album Push The Sky Away, ani ne před měsícem na Sedmičce excelovali Gallon Drunk, vedené odpadlíkem z The Bad Seeds, Jamesem Johnstonem, a co nevidět se zde objeví zakládající člen australské legendy Hugo Race. Ke své zastávce v Čechách si zvolil, stejně jako již několikrát v minulosti, smíchovský Jazz Dock. Tentokrát se zde představí nikoli sólově, nýbrž v zavedeném tandemu s italskou zpěvačkou Martou Collicou, se kterou před patnácti lety společně založili projekt s názvem Sepiatone. I když si Hugo s Martou dali menší pauzu (vloni vydaným albem Echoes On uzavřeli osmiletou vydávací odmlku), pořád jim to šlape a jejich pražský koncert bude do značné míry mimořádný. Jedná se totiž o jedno z pouhých dvou vystoupení, která se odehrají mimo Apeninský poloostrov (kromě Prahy se dvojice představí ještě v Berlíně) a vlastně vůbec… Oba protagonisté jsou maximálně vytížení a není mnoho příležitostí, kdy je můžete vidět společně naživo.

Hugo Race je, coby rodilý Australan a dlouholetý člen The Bad Seeds, kovaný v temných syrových kytarovkách, které svým charismatem povyšuje na velkolepý zážitek filmových rozměrů. Svoji pověst pochmurného barda s luxusním chraplákem potvrdil na drsné sólovce Stations of The Cross nebo naposledy před dvěma lety delikátní sbírkou balad No But It’s Truth. Křehká zpěvačka italského původu, Marta, působí vedle Huga jako dokonalý protipól, prosvětluje potemnělá zákoutí jeho hudebního rukopisu a dodává projektu Sepiatone specifickou, velice snadno rozpoznatelnou atmosféru. Ptáte-li se, co tohle duo plné protikladů pojí dohromady, je to především totožné hudební cítění, láska k filmu (inspiraci hledali v evropské klasice jako je Godard, Betrolucci, Anotonini), ale třeba i ke středomořské Sicílii, odkud Marta pochází a na které si zcestovalý Hugo Race dost ujíždí.

Aktuální, v pořadí již třetí album Echoes On, je možná tím nejzdařilejším a nejucelenějším, co mají Sepiatone dosud na svědomí. Je náladové, plné hořkosladkých emocí a příběhů vyprávěných dvěma hudebními osobnostmi, které mají hodně co říct. Večer v jejich společnosti můžete strávit už příští týden 15. dubna v Jazz Docku. Hrát se bude od desíti hodin a vstupné vás vyjde na 280 korun (chcete-li sedět, připravte si 390 korun).


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.