Imodium a UkradenýOVOCE se představí na HVNS tour

ukradenýOVOCE | Zdroj: Matěj Sládek

Spřízněné kapely Imodium a UkradenýOVOCE již potřetí vyjíždí na společné turné. HVNS tour čítá celkem 18 zastávek napříč celou republikou a startuje už 3. listopadu v Brně. Zazní průřez hudební tvorbou obou skupin a jako support se představí pop-punková formace Nouzovej východ, která s sebou přiveze svou novou desku. 

Spojení Imodium a OVOCE vzniklo v roce 2014, kdy UkradenýOVOCE fungovali ještě jako zakázanÝovoce. V následujícím roce spolu obě kapely pokračovaly v rámci akustických koncertů. Tyto formace však nespojují pouze společné koncerty, ale také fakt, že Thom z Imodia je zároveň producentem party UkradenýOVOCE.

Hudebníci z UkradenýhoOVOCE si po rozchodu s bývalým baskytaristou a změně názvu slibně získávají zpět svoji pozici na hudební scéně a rozšiřují jak fanouškovskou základnu, tak i svůj repertoár.  Na konci června představili vůbec první videosingl v nové sestavě Vědomí, na který o dva měsíce později navázali dalším hitem, a to pod názvem Poletím II.

„Zjistili jsme, že kromě hraní na pódiu nás taky baví šaškovat před kamerou… navíc klip bereme jako nejlepší způsob, jak dostat naši muziku k lidem,“ říká o kapelní tvorbě Pišto.

„V létě jsme nezaháleli a volné dny mezi koncerty trávili buď ve zkušebně, nebo studiu; díky tomu budeme moct během turné představit další klip ke zbrusu novému songu. A tentokrát nás čeká trochu kontroverzní téma…“ prozradil kytarista Láska.

Nové tvorby se však dočkají i fanoušci kapely Imodium, která se po velmi úspěšné desce Valerie chystá rozšířit svou diskografii. Vydání alba je plánováno na rok 2017 a první vlaštovku v podobě singlu představí ještě během turné.

„Na novém materiálu intenzivně pracujeme už od letošního léta, kromě festivalů jsme si do cesty postavili znovuobnovené Bytové turné a koncert ve věznici Bory pro tamní trestance,“ říká kytarista kapely Daniel.

„Navíc v obou případech vzniknou i dokumenty, které nás po filmech 9 a půl a Autentik začalo bavit vytvářet. Společné turné s Ovocem bude oddech od práce ve studiích a střižnách! Taková intenzivní relaxace, vyzývám všechny, ať se připojí,“ s úsměvem dodává Thom.

Partnerem tour je módní značka HVNS, na koncertech bude k dispozici jak hudební merchandise obou kapel, tak právě originální oblečení HVNS.

HVNS tour 2016 

03. listopadu  Brno – Metro Music Bar
04. listopadu  Drnovice – KD
05. listopadu  Prostějov – Apollo 13
10. listopadu  Hradec Králové – AC klub
11. listopadu  Kutná Hora – Česká 1
12. listopadu  Broumov – KD
18. listopadu  České Budějovice – River music club
19. listopadu  Domažlice – Death Magnetic
23. listopadu  Plzeň – Anděl Music Bar
24. listopadu  Praha – Rock Café
25. listopadu  Jistebnice – KD
26. listopadu  Litvínov – Ponorka
02. prosince   Děčín – Le Garage Noir
03. prosince   Pacov – Legenda club
09.prosince    Lanškroun – Apollo music club
10. prosince   Sedlčany – Pohoda
16. prosince   Jihlava – Chilli music bar
17. prosince   Frýdek-Místek – Stoun music club


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.