Bryan Adams v Praze potěšil rockery i romantické duše

Bryan Adams | Foto: facebook.com

Středeční koncert Bryana Adamse v pražské O2 areně přinesl rockové klasiky, prověřené slaďáky i hity z aktuální desky. Více než dvou a půl hodinová show nijak neoplývala vizuálními efekty, o to dokonaleji však vynikly muzikantské přednosti kanadského zpěváka. 

V České republice naposledy vystupoval před dvěma lety, tehdy vyprodal brněnský Velodrom. Do pražské O2 areny se Bryan Adams vrátil po pěti letech a o zážitky nebyla nouze.

Žádné předskokanské zahřívací kolo se nekonalo. Na pódium Bryan vletěl jako střela s písní Do What Ya Gotta Do z nového alba Get Up! a fanoušky si ihned podmanil. Rocker s hlasem, jenž dokáže již při prvních tónech vyvolat husí kůži na celém těle, zahrál se svou kapelou na 30 písní. Ve chvíli, kdy zazněla i stará známá skladba Heaven, se rozezpívala téměř celá hala a první vskutku příjemný zážitek byl na světě.

O ty další se pak postaral sám zpěvák významnou komunikací s publikem. A to například reflektorem hledajícím v davu tanečnici, jež v hlavní roli protancovala If Ya Wanna Be Bad Ya Gotta Be Good a vysloužila si tím odměnu v podobě merche tašky Bryana Adamse. Nové skladby střídaly průlomové hity zpěvákovy životní kariéry, a tak nebyly opomenuty ani Summer Of ’69, Please Forgive Me či (Everything I Do) I Do It For You ze slavného filmu Robin Hood.

Došlo i na romantickou žádost o ruku

Charismatický zpěvák taky vtipně podotkl, kolik různých zpráv o věnování písně někomu blízkému mu před koncerty chodí. A odpověď? Delete, delete, delete… smál se Bryan. Jedno přání však splnil a před zraky tisíců fanoušků došlo na žádost o ruku.

Po dvouhodinovém setu byl připraven ještě půlhodinový přídavek, který zahrnoval mimo jiné i známý hit Elvise Presleyho All Shook Up či skladby, kdy se Bryan doprovázel sám na kytaru.

S All For Love koncert nadobro skončil a dav 11 tisíců fanoušků různých věkových kategorií zpěváka světového formátu odměnil zaslouženým standing ovation.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.