Jaya the Cat a Elvis Jackson se chystají do Prahy

Jaya the Cat | Zdroj: facebook.com

Letošní desáté výročí festivalu Mighty Sounds berou pořadatelé opravdu vážně. O tom svědčí dávka již nahlášených kapel na léto, ale také warm-up párty, které se odehrály či nás teprve čekají. Ta následující bude opravdu mocná.

Letos nebude 1. květen jen o lásce a líbání pod rozkvetlou třešní. Toto datum bude i o pořádným nářezu v pražském klubu Rock Café, do Čech se vracejí Jaya The Cat a Elvis Jackson. Jaya the Cat pocházejí z holandského hlavního města Amsterdamu. Kapela mixuje žánry reggae, ska a punk rock, které svým chraplavým hlasem podporuje zpěvák Geoff Lagadec, původem z Bostonu. Tento band vznikl již v roce 1998 a od té doby vydal šest desek, k tomu i nějaký ten singl a LPíčko. Seskupení je zářným příkladem, že trpělivost se vyplácí. Delší dobu nebyla kapela ve světě moc známá, až za poslední léta se propracovala do širšího podvědomí milovníků výše zmíněných žánrů. Dnes už se objevují na plakátech festivalů a akcí z celého světa. Za tento úspěch mohou jejich hity jako Forward či Goodmorning (a v neposlední řadě singl z poslední desky Here Come the Drums), jejich přirozené vystupování, kterému vévodí Lagadec, anebo jejich častá konverzace s publikem.

Skupina je spojena s festivalem Mighty Sounds už od roku 2009, kdy měla jako jedna z mála kapel to privilegium, že si ještě stihla zahrát na stabilním podloží bez bahenních lázní, které tento ročník provázely. Na Mighty se objevili i loni a po velmi vřelém přivítání od fanoušků bylo vidět, že se Česko stává jednou z jejich oblíbených destinací. Další koncert se odehrál zanedlouho, a to na Mighty afterparty v pražském klubu Cross, kde výborná atmosféra (a právě zmíněný hit Here Come the Drums) vyburcovala dav i kapelu natolik, že si chytlavý popěvek, který je na konci písně, zpívali asi pět minut v kuse. A fanoušci, kteří tam byli, si ho zpívají dodnes.

Elvis Jackson je seskupení hudebníků ze Slovinska, které vzniklo v roce 1997. Základem jejich tvorby je rocková hudba, kterou podporují rytmy ska, hardcoru, metalu a reggae. V diskografii najdeme čtyři alba, první vyšlo v roce 1999 a neslo název Move Your Feet it’s One O’clock, posledním počinem je deska z roku 2009. Skupina vystoupila na stejném ročníku Mighty Sounds jako Jaya the Cat, avšak během jejich koncertu se už návštěvníci brodili v pěkné dávce bahna. Elvis Jackson u nás vystoupili na různých letních festivalech, odehráli však i sólo vystoupení v Lucerna Music Baru – na to tehdy dorazilo velmi málo fanoušků. To kapelu naštěstí neodradilo, a tak se můžeme těšit na skladby jako You and I, Running a mnoho dalších hitů v živém podání v pražském Rock Café.

Lístky na tuto akci seženete za 250 korun v klubu nebo o dvacku dráž v sítích Ticketpro, Ticketportal a Eventim. Na místě lístek vyjde na 320 korun. A tak si do diářů zapiště datum 1. května, protože po koncertech The Dreadnoughts, Skindred a The Peacocks nás čeká další super akce, díky které se zkrátí čekání na letní Mighty a celou festivalovou sezónu.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.