John Scofield přijíždí do Prahy získávat srdce příznivců jazzu i moderního elektra

John Scofield | Zdroj: fanart.tv

John Scofield se svým uskupením Überjam se téměř v původní sestavě vrací na scénu s pokračováním v podobě alba Überjam Deux. Nabízí otevřenou hudební mysl a multižánrový zážitek v duchu elektroniky a klasického jazzu.

Jednu z největších jazzových senzací tohoto roku představí Jazz Dock v pražském Divadle Archa již  12. listopadu. Jazzman a kytarista John Scofield přijede do Prahy oživit svůj projekt z přelomu tisíciletí s názvem Return of Überjam.

Überjam je unikátním hudebním projektem, ve kterém Scofield snoubí svou klasickou jazzrockovou hudbu se stále populárnější elektronikou, díky které jeho jazz získal rysy moderní taneční hudby. Pod záštitou tohoto projektu byla vydána alba s názvy Überjam (2002) a Up All Night (2003), která si získala nejen uznání jazzové scény, ale také srdce mladých příznivců moderní hudby, pro které může samotný jazz postrádat kouzlo. Letos v červnu bylo v rámci oživení projektu vydáno třetí album s názvem Überjam Deux, které přináší ještě pestřejší hudební kreace od groove či boogie až po klasické blues. Na Überjamu se letos podílejí stejné osobnosti jako při jeho vzniku – kytarista Avi Bortnick, který má na triku funky rytmy elektra, baskytarista Andy Hess, a nově také známý bubeník Louis Cato, který letos vystupoval na Pražském hradě spolu s Marcusem Millerem, či varhaník John Medeski.

John Scofield svým kytarovým umem ovlivňuje jazzovou scénu od 70. let až do současnosti. Jeho unikátní a smyslný kytarový projev je doplňován mistrnou improvizací a charakteristickým zvukem jeho kytary. Díky své otevřené mysli se neustále inspiruje na současné scéně a experimentuje s hudebními styly, čímž posouvá klasický jazz do zcela nových alternativních dimenzí, a tak se mu daří s lehkostí držet krok s nelítostnou moderní dobou. Za dobu své třicetileté kariéry spolupracoval s uznávanými jazzovými umělci jako je Pat Metheny, Miles Davis, Joe Henderson, Herbie Hancock a další.

Bližší informace o události naleznete na oficiálních stránkách klubu Jazz Dock. Lístky na stání lze zakoupit v otevírací době v pokladně Divadla Archa za 490 korun.


Napište komentář

Magdaléna Simonová
O Magdaléna Simonová 44 Článků
Mám ráda hudbu, koncerty, večírky a vše kolem. Studuju Sociologii a sociální politiku, hraju na saxofon a miluju jazz a elektro... jo a taky píšu o jídle.