Julien Baker se poprvé přijede svěřit českému publiku

Julien Baker | Zdroj: facebook.com

Ač by její mladičký vzhled mohl mást, Julien Baker se odváží k takové soukromé zpovědi, že může své starší hudební kolegy jen zahanbit. Přesvědčte se o tom naživo!

Dvaadvacetiletá zpěvačka a kytaristka Julien Baker se začala věnovat skládání již na univerzitě. Tehdy ještě byla součástí skupiny Forrister, tu ale v roce 2015 opustila a odstartovala sólovou kariéru vydáním alba Sprained Ankle. Sbírka jednoduše zaranžovaných songů byla plná srdečných emocí a zabývala se tématy deprese, užívání návykových látek a vírou. Od té doby si ji k hostování přizvali umělci jako Death Cab For Cutie, Conor Oberst nebo Belle & Sebastian.

Loni se upsala labelu Matador Records a dala s nimi dohromady druhou desku Turn Out The Lights. Oproti prvnímu albu je druhé hudebně propracovanější a Baker na něm pořádně formuje svůj specifický zvuk. Nejdůležitější však zůstávají texty. Zpěvačka se tematicky přesouvá k úvahám nad duševním zdravím, vnitřními konflikty a lidskými vztahy. Julien se nebojí intimity a použije odvážná slova, aby se doopravdy spojila s posluchačem.

Nezmeškejte mladou písničkářku z Memphisu, chystá se u nás zahrát 14. září v experimentálním prostoru NoD. Večer otevře country zpěvačka Becca Mancari a vstupenky budou k dispozici od páteční desáté hodiny na webu Fource, GoOut a v síti TicketPro.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.