Kanadští The Real McKenzies přivezou do Prahy svůj celtic-punk

The Real McKenzies | zdroj: facebook.com

Už je tomu 23 let kdy vznikli The Real McKenzies. Za tu dobu si získali nespočet fanoušků, odehráli tisíce koncertů a vydali deset zvučných desek, k nimž teď přibude nová, kterou nám přijedou 12. května představit do Rock Café.

O vzniku kapely koluje historka, jak si takhle její frontman Paul McKenzie seděl na party mezi dvěma pokoji a z jednoho se ozýval Andy Stewart a z druhého tam vyřvávali Sex Pistols a tato kombinace ho motivovala k založení kapely. Jestli tato historka v sobě nese pravdu, nebo ne, je jedno, protože je super, že The Real McKenzies vůbec vznikli.

Jejich mix punku, rock’n’rollu, folku a tradičních keltských rytmů je doplněn o texty, které většinou zachycují příběhy z velkých pitek, kterých se zúčastnil Paul McKenzie sám, nebo s celým bandem. Řízné kytary dohromady s dudy či houslemi dávají vzniknout chytlavým melodiím, které již roztančily tisíce fanoušků po celém světě. Líbivá hudba je podpořena faktem, že kapela hraje na sto procent jak pro desítky tisíc lidí na velkých akcí, tak pro pár stovek fanoušků v klubu.

Tito punkáči vydávají novou desku s názvem Rats in Burlap, která v rodné Kanadě vyjde už 24. března. Pro zbytek světa půjde deska do prodeje až 7. dubna. Lístky na jejich pražské vystoupení, které proběhne 12. května v pražském Rock Café, jsou již k sehnání za 270 korun v klubu, nebo za 320 korun v klasických předprodejích.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.