Kašpárkohraní láká letos do Letenských sadů i na Mandrage

Mandrage | Zdroj: Riff Raff

Letos se Kašpárkohraní nebude konat na Vypichu, ale v Letenských sadech. To ovšem není jediná novinka šestého ročníku největšího rodinného festivalu.

V neděli 15. června se děti i jejich rodiče mohou těšit na kapely Mandrage, Sto Zvířat, Pískomil se vrací i Bena Cristovaa. Novinkou v programu je graffiti exhibice v režii Vladimíra 518 a Epose 257. Moderátory Kašpárkohraní jsou pro letošní rok Šárka Vaculíková a Jan Cina.

Kašpárkohraní zní samo o sobě hodně zábavně, bude tam jistě spousta dětí a ty jsou pro nás tím nejvděčnějším publikem,“ těší se na festival kapela Mandrage. Skupina Sto zvířat zde představí novou desku pro malé nezbedy Tlustej chlapeček se včelou v kalhotách. Nové album zde pokřtí kapela Pískomil se vrací. „Chceme, aby si náš koncert na Kašpárkohraní užili všichni, na věku nezáleží,“ prozradil Ondřej Pečenka z Pískomila.

V divadelním programu nebudou chybět klauni s pouliční hasičskou groteskou, pouliční divadlo Vlkoryb pod vedením loutkového mistra Nori Sawa, loutkové divadlo Kaká a pohádky v podání Damúzy a Divadla Mimos. Jako vždy projde areálem festivalu několik obřích loutek.

Také sportovně založené děti si přijdou na své. Fotbalisté si mohou zakopat s AC Sparta Praha či FK Dukla Praha a boxeři můžou poměřit síly v ringu. Veslování na trenažéru, desetiboj, softball, lukostřelba, lakros, kin-ball nebo bouldering – to je jen několik příkladů sportů, které na v Letňanech nebudou chybět.

Kašpárkohraní se letos též spojilo se spolkem Nedoklubko, které pomáhá rodičům předčasně narozených děti. Organizátoři na místě budou vybírat ve věcné sbírce oblečení do velikosti 56 a látkové pleny. Vstup na festival je samozřejmě zdarma a první návštěvníky bude Kašpárkohraní vítat ve 12 hodin, na kdy je plánován začátek největšího rodinného mejdanu v ČR.


Napište komentář

vlastimil.blazek
O vlastimil.blazek 137 Článků
Studoval SZeŠ v Březnici, po vojně se věnoval práci v zahraničí, poté začal psát jako řadový redaktor. Několik úspěchů ho dovedlo až na post šéfredaktora nejmenovaného magazínu. Po neshodách v něm zakládá Monstermusic.cz, v srpnu 2013 spouští zkušební verzi, která se osvědčuje...