Fucking technoparty se sice nekonala, ale i tak Astronautalis potěšili

Astronautalis | zdroj: facebook.com

Do Čech opět až z daleké Ameriky zavítali na krátké turné Astronautalis. Konkrétně 14. května v typickou plzeňskou party středu zahráli v experimentálním továrním prostoru Papírna.

Celé toto energické představení dost rozhoupalo publikum, a to nejen díky novým či starým písním, které si všichni spolu s Charlesem Andrew Bothwellem aka Astronautalisem zazpívali. Jestli bylo něco skutečně hustý, tak jednoznačně neexistující pódium, kterým asi (díkybohu) plzeňská Paprína nedisponuje, a tak jste měli pocit, že jste spíše jen na takové normální středeční party s Astronautalisem než na koncertě. V prostoru chybí jakékoliv pódium či zábradlí a mezi hudebníky a publikem je jen pomyslná čára, která je stejně tak pomyslně dělí. Tuto linii rozbourali Astronautalis hned v úvodu a vyzvali publikum, ať jde hezky kolem dokola. Koncert tak byl dokonale osobní a přirozený.

Frontman Charles Andrew Bothwell si nevyvýšené pódium kompenzoval klasickou školní židličkou, na kterou se občas postavil. Nejedno dívčí oko detailně pozorovalo, co mají hoši na sobě, či co asi tak znamenají vytetované kérky všeho druhu na frontmanově ruce – zkřížená kladívka na jeho paži jsou celkem záhada.

V publiku převažovaly ženy, ale byla zde i velká část mužského pohlaví, které spolu s Charlesem dost aktivně rapovalo – chvílemi to vypadalo jako na koncertě Cypress Hill, pak zase jako mezi fanynkami Robbieho Wiliamse. Tahle kapela je zkrátka milována (dost rozmanitým) dámským publikem, a tak se rozjásaná dívčí srdíčka hned po koncertě klasicky vrhala pro fotku nebo podpis na bříško. Holky se draly jako divé a v průběhu koncertu na Charlese různě pomrkávaly a tancovaly co nejblíže to šlo. Není divu, je to vážně fešák.

Myslím, že se u nás Astronautalisům líbí a i proto se do České republiky rádi vrací. Ač říkali, že na minulém koncertě v Plzni bylo jenom dvanáct lidí, museli být tentokrát až překvapivě potěšeni, že dorazilo o dost více lidí. Těch bylo určitě přes šedesát a všichni vypadali dost spokojeně. Astronautalis se snažili zaujmout svými novými songy, kterými hecovali publikum k většímu a šílenějšímu tanci, který sami předváděli, jelikož se lidé jen tak nesměle houpali v rytmu. Prezentoval to tak, že song začne pomalu, ale na konci to bude jako na fucking german technoparty! A tak jsme se snažili překonat tu dlouhou monotónní pomalou část, než jsme se zase rozhoupali k něčemu většímu.

Tak jako tak, koncert byl skvělý, skoro nostalgický, i když se ozvaly hlasy, že to nebylo tak dobré jako minule – nám se koncert líbil a Astronautalisovi dáváme alespoň 8 z 10. Jak už bylo řečeno v pozvánce, poměr cena výkon je u Astronautalise jednoznačně super a až k nám zase někdy zavítá, určitě neváhejte. Stejně tak neváhejte ani s návštěvou Papírny, kde mají hezký prostor, spoustu skvělých koncertů a dobrého pití.


Napište komentář

Magdaléna Simonová
O Magdaléna Simonová 44 Článků
Mám ráda hudbu, koncerty, večírky a vše kolem. Studuju Sociologii a sociální politiku, hraju na saxofon a miluju jazz a elektro... jo a taky píšu o jídle.