Kázání hlukem, které nebolí poslouchat, přivezou Swans

Swans | zdroj: facebook.com

Koncert, který není pro každého, ale pro který by vraždila minoritní fanouškovská scéna, zamilovaná do kytar, hluku a jiných bestiálností, nabídne Lucerna Music Bar v pondělí 20. října.

Kdyby existovala encyklopedie nejhlučnějších kapel, pro které v hudebním experimentu neplatí žádné hranice, její titulní strana by mohla patřit americké legendě Swans – kultu, shromážděnému kolem nepředvídatelného zpěváka, multiinstrumentalisty, básníka a textaře Michaela Gira. Real hero noise rockové scény už tři dekády zásobuje kytarovými opusy, které jsou pro jednoho nestravitelné, pro jiné silně návykové. Aktuálně kapela po delší pauze zažívá jeden ze svých vrcholů s albem To Be Kind. Živou ukázku z neuvěřitelné dvouhodinové vinylové stopáže, vzpírající se jednoduchému zařazení do jakéhokoli žánru, předvede i pražskému publiku.

Nápor na ušní bubínky před Swans zesílí pečlivě vybraný host, kterým je pro evropské turné mladičká Pharmakon. Pod chemicky znějícím názvem projektu se skrývá subtilní blondýnka, vlastním jménem Margaret Chardiet, kterou rozhodně neužije na nic andělského. Baví ji hluk a vazbení. Bez přehánění brutální je její hudební produkce, která se tento rok dočkala již druhého studiového alba pojmenovaného Bestial Burden. Pokud máte chuť podrobit sluch zatěžkávací zkoušce a vychutnat si to nejlepší z novodobé experimentální scény, navštivte Lucerna Music Bar v pondělí 20. října. Vstupenky na koncert jsou k mání v předprodeji za 550 korun, popřípadě na místě za 660 korun.


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.