Kieslowski a Manon meurt zahrají na vlnách v Jazz Docku

Kieslowski | Zdroj: facebook. com

Ve středu 12. února se nechte unést na vodách Vltavy a navštivte pražský klub Jazz Dock, kde vystoupí duo Kieslowski, které přiveze ochutnat kousek francouzské Bretaně, a mladá zasněná kapela Manon meurt z Rakovníka.

Pódium pražského Jazz Docku ovládne duo Kieslowski v duchu intimní nálady a intimity, která tě může říznout, když si ji pustíš k tělu. Duo, jež tvoří hudebník DKP a pianistka Marie Kieslowski, na ohlasy pro svou hudbu nemuselo dlouho čekat, a to díky unikátní desce Tiché lásky z roku 2011. Křehká hudba o lásce překvapila nejen hudební fanoušky, ale i kritiky a vyhnala patos a nudu z pojmu alternativní folk.

Kieslowski přijíždí do Prahy těsně před koncertem z francouzské Bretaně, kde spolu s populárnín Honzou P. Muchowem připravovali v zajetí francouzského venkova nové album. „S Honzou Muchowem se samozřejmě známe už déle, ale když přednedávnem přišla řeč na naše nové album, projevil nadšení a chuť se na tom podílet,“ říká Marie Kieslowski. „Jde do toho s tím, že by rád prohloubil intimitu našich skladeb. Měl jedinou podmínku: skládat budeme venku u vody. Myšleno v zahraničí a u moře. Proto jsme si pronajali dům v Bretani, do auta jsme naložili naše studio a vydali se na cestu k Atlantiku. K oceánu je to sice z domu pár desítek kilometrů, ale to už je maličkost,“ dodává zpěvačka.

Na pódiu Jazz Docku zazáří Kieslowski v doprovodu zasněné a úspěšné shoegaze kapely Manon meurt z Rakovníka, kterou možná znáte z pražského koncertu My Bloody Valentine, kde předskakovala. Koncert proběhne v rámci klubové série akcí festivalu United Islands České spořitelny.

Neseďte doma a zajděte se zasnít do Jazz Docku za cenu 125 korun v předprodeji (pro klienty České spořitelny 100 korun) nebo na místě za 150 korun (pro klienty České spořitelny 125 korun). Lístky jsou k zakoupení v síti Ticketpro.


Napište komentář

Magdaléna Simonová
O Magdaléna Simonová 44 Článků
Mám ráda hudbu, koncerty, večírky a vše kolem. Studuju Sociologii a sociální politiku, hraju na saxofon a miluju jazz a elektro... jo a taky píšu o jídle.