Koncert Disclosure se blíží, připravte se na něj

Disclosure | Foto: Michaela Letang

Do Prahy premiérově zavítá britský taneční projekt Disclosure, aby na velkolepé party v klubu SaSaZu představil svůj žhavý debut Settle, a to už 14. března, nezapomeňte! 

Příběh britské elektro dvojky Disclosure zavání tak trochu pohádkou. Za pouhé tři roky se bratrům Lawrencovým podařilo přemístit se ze svých pokojíčků v Surrey poblíž Londýna na vyprodaná prkna klubové scény a svými tanečními nahrávkami zaplavit YouTube i další komunikační kanály. Začalo to pár uploady na MySpace (v čele s Offline Dexterity a Street Light Chronicle), které zcela spontánně začaly trhat rekordy v počtu přehrání, pokračovalo to vydáním zástupu úspěšných EP a po třech letech Disclosure sled událostí korunovali debutovou deskou Settle.

Takřka instantní úspěch svědčí o jediném, Disclosure mají něco velmi žádaného. Ptáte-li se co, stačí si poslechnout libovolnou část z alba Settle a pochopíte. Tajemství receptu Disclosure spočívá v servírování až sprostě jednoduchého (převážně) vokálního house. Bráchové Guy a Howard jsou schopni postavit celý track při zastoupení pouhého minima z periodické tabulky hudebních prvků, a pokud jde o vokální složku, úplně si vystačí s pár slogany, které točí pořád dokola. Na tom není nic až tak neobvyklého, co je ale hlavní devizou Disclosure, to je cit pro výběr. Zadejte jim namátkou deset beatů a buďte si jistí, že vždy spolehlivě vyberou ten, který chytne nejvíc.

Praha má to štěstí, že si Disclosure bude moct užít naživo, a to už velice brzy. Dvojice se představí 14. března v holešovickém klubu SaSaZu. Pokud jste dosud nepřišli s Disclosure do styku, je nejvyšší čas to udělat teď, ať se v SaSaZu ze samého náporu euforie nepočůráte. Pro první kontakt jsou víc než příhodné například pecky F For You, White Noise nebo Apollo. Potěšit uši i oči můžete také třeba čerstvým videoklipem k singlu Grab Her. Koncert byl do SaSaZu přesunut poté, co se beznadějně vyprodala pražská Roxy, původně zamýšlená lokace. Lístky neúprosně mizí i nyní, takže raději nepodceňte situaci a pořiďte si je, dokud jsou k mání, protože historie se bude určitě opakovat. Vstupenky zakoupíte v předprodeji za cenu od 750 do 990 korun.


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.