Lanugo pokřtí své třetí album LANUGO 2014

Lanugo | Zdroj: facebook.com

Pražská skupina Lanugo, která vyniká na poli tuzemské pop music špičkovým muzikanským obsazením pestré škály nástrojů a neotřelými aranžemi, se vrací s novinkovým albem. 

Letošní září je důležitým mezníkem pro kapelu Lanugo – ta totiž co nevidět slavnostním křtem završí několikaletý pracovní proces, který si vyžádalo její v pořadí třetí studiové album, pojmenované stroze LANUGO, 2014. Novinka vznikala ve Studiu Sono a Studiu Spálená za významné fanouškovské podpory vyjádřené prostřednictvím platformy HitHit. Do producentského křesla se usadil jeden z členů skupiny, pianista Viliam Béreš, s tím, že vydání desky se ujal Jakub Švejda. Pokud jde o grafické ztvárnění a vůbec celý koncept desky, který je nemalým vizuálním překvapením, o to se i tentokrát postarali dlouhodobí spolupracovníci Lanugo, duo ExLovers.

Nedočkavé fanoušky nechala kapela během roku ochutnávat, co chystané LPéčko přinese, postupným uveřejněním čtyř singlů na svých webových stránkách. Už po jejich poslechu bylo možné spolehnout se na věrnost Lanugo osvědčenému mixu charismatických popových harmonií s moderními aranžemi, které se nebojí výrazného zapojení elektronických prvků do precizně odehraného, místy až jazzového základu. Lanugo se netají tím, že se při tvorbě své třetí položky do diskografie nechali inspirovat hravostí zlaté éry diska. Výsledná podoba nahrávky se proto vyznačuje velice uvolněnou a pozitivní energií. Načerpat ji můžete přijít osobně přímo na křest LANUGO, 2014, který proběhne ve čtvrtek 25. září 2014 v pražském klubu Podnik. Vstupenky na tento mimořádný koncert je možné pořídit v předprodeji prostřednictvím smsticket.cz za 170 korun nebo na místa za 200 korun.

https://soundcloud.com/christooth


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.