Legendární Mos Def poctí svou návštěvou i Prahu

Mos Def | Zdroj: facebook.com

Jeden z nejuznávanějších rapperů historie se chystá navštívit Prahu. Americký herec a především hudebník navštíví již 24. října Lucerna Music Bar. Bude to hip-hopová událost roku.

Yasiin Bey, známější spíše jako Mos Def, patří k legendám a průkopníkům rapové  historie. Svou hudbu píše již od roku 1996 a jeho prvním hitem se stala skladba Universal Magnetic. Je považován za průkopníka rapu a R’n’B. Patří k těm málo rapperům, kteří své texty píší procítěně a o něčem opravdovém, dokonce i citlivém. V jeho skladbách není slyšet pouze mluvení, ale také procítěný zpěv. Mos Def začínal už v dobách, kdy bylo R’n’B ještě sprostým slovem.

Mighty Mos není jen tak nějaký týpek v řadě nespočtu zklamaných a uražených lidí, co se snaží své problémy jaksi zhudebnit a zveřejnit. Ne, tato hvězda to bere vážně. Je úspěšný v čemkoliv, na co sáhne. Dokazuje to i jeho herecká kariéra, která jde ruku v ruce s kariérou hudební, výš a výš na vrchol. S filmem začal již ve čtrnácti letech, ve filmu God Bless The Child.

Yassin následně procházel několika menšími seriály, především sitcomy. I tam se ukázalo, že umí celkem dobře rýmovat. Takže když začal nabírat na slávě jako hudebník, cestu ke slavným filmům měl vyšlapanější. To už mu byly nabízeny role ve filmech, jako jsou Loupež po italsku, Stopařův průvodce po Galaxii, či bok po boku Bruce Willise ve snímku 16 bloků. Letos ho můžeme spatřit třeba ve filmu Life of Crime s Jennifer Aniston.
Vyvstává tedy otázka, zda je spíše hrajícím rapperem nebo rapujícím hercem. Talentu má dost na obojí. Mimo to se také, na rozdíl od konkurence, angažuje v humanitárních organizacích. A vlastní své knihkupectví v Brooklynu.

Člověk, který je fanouškem rapu, R’n’B a podobných stylů, si tuhle událost prostě nemůže nechat ujít. Mos Def vás jistě o nic neochudí a naplno vám předvede, proč se mu říká mistr. Vystoupí už 24. říjnaLucerna Music Baru.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.