Letní prázdniny odstartují Is Tropical

Is Tropical | Zdroj: facebook.com

Start letních prázdnin proběhne ve smíchovské MeetFactory ve velkém stylu. Letní hudební veselí zahájí britské indiepopové trio Is Tropical, vyslanci významného francouzského labelu Kitsuné.

Kitsuné je na poli elektronické/indie muziky dnes docela velkým pojmem. Vyšlo tu například album Idealism německých Digitalism, obě studiovky irských Two Door Cinema Club a také všechno od anglických Is Tropical, jejichž hudební dráha započala cca před pěti lety kdesi v Londýně a dodnes přinesla dvě dlouhohrající desky a jedno EP.

Debutová nahrávka s názvem Native To vystřelila Is Tropical v roce 2011 někam hodně vysoko, když singl The Greeks, který je asi tím nejznámějším z dílny tria Milner/Apa/Barber, vidělo za první týden přes milion uživatelů YouTube. Ještě předtím se pánové do povědomí fanoušků dobré muziky zapsali na turné s Klaxons, Mystery Jets nebo Egyptian Hip Hop. Potom zase s Crystal Figters. To už je docela dobrý základ úspěchu, který korunovali loni v květnu nahrávkou I’m Leaving. Video k titulnímu singlu Dancing Anymore je pravidelně každý týden odstraňováno z YouTube kvůli explicitnímu sexuálnímu obsahu. Pokud vás zajímá, najděte si, třeba tam právě bude.

Společně s Is Tropical se představí brněnské duo Teve alias Antonín Koutný (zpěv, kytara a samply) a Veronika Vlková (zpěv, zvonkohra, flétny, kazoo…), kteří své elektroakustické songy rozehrávají na pozadí silných indie-folkových melodií a videoprojekcí od cenami ověnčeného Vj Koloucha. Vstupenky na koncert, který proběhne 1. července ve smíchovské MeetFactory, koupíte na GoOut.cz za 290 korun, na místě si stovku připlatíte.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).