BOUNCE! BOUNCE! pořádají temno temný večírek s Lo/ve a Wolf Trap

Wolf Trap | zdroj: facebook.com

Je sice červen a pražské kluby, stejně jako celá metropole, se začínají pomalu vylidňovat, neznamená to ale, že by se v nich nic nedělo. Konkrétně v Chapeau Rouge to tenhle týden celkem jede.

Hned zítra, jak už to tak ke konci měsíce bývá, v útrobách Jakubské proběhne další BOUNCE! BOUNCE! meeting. Nadcházející epizoda ze série tradičně netradičních večírků se ponese ve znamení čar, kouzel a temných sil vůbec. Pozvání od Kaye a Tuzexe ze Sunshine tentokrát přijaly dvakrát dvě výrazné osobnosti naší malé alter scény, a to nejenom té hudební. Jako první se představí projekt Lo/ve (based in Prague). Stojí za ním hyperkreativní dvojice mladých muzikantů – Markéta Dvořáková, mj. herečka a doktorandka DAMU, a Pavel Ptáčník, který se pro změnu realizuje jako výtvarník. Dohromady tvoří nepřeslechnutelný tandem, který by bylo, takhle v rámci formálního představování, strašně škoda pokoušet se nějak zásadně škatulkovat. Podle svých facebookvých a bandzoneových slov Lo/ve hrají country punk. To zní sice super lákavě, ale mohlo by to působit přeci jen lehce matoucím dojmem. Jestli vás zajímá, s čím chodí dávat svou kůži na trh, představte si, spíš než cokoli jiného, pořádný dirty minimal animal, doslova vytřískaný „jenom“ z bicích, kytary a pár efektů, korunovaný sexy čarodějnickým vokálem. Zbytek je o charismatu a těch temných silách….

Celebrování pátečního obřadu po Lo/ve převezme další smíšená dvojice, a to Wolf Trap – side projekt Edgara Schwarze, jinak nedílné součástky ostravského klenotu Schwarzprior. Její druhou polovinu tvoří zpívající vizuální umělkyně Lily, se kterou v Ostravě společně provozují soukromou galerii, organizují kulturní akce a tak celkově dělají spoustu zajímavých věcí. Kromě rozsáhlého pole působnosti Wolf Trap s pražskými Lo/ve pojí podobná zvuková i pódiová estetika. Taky to rádi dělají temný a hlavně po svém. Podobně jako pražská Láska s lomítkem se hlásí k něco jako country. I v jejich provedení ale na každý pád zaznamenáte pestrou škálu vlivů od post punku až po dark electro. Ačkoli se vznik Wolf Trap datuje zhruba rok zpátky a dvojice toho spolu už něco nahrála, v Praze to pro ni bude koncertní zastávka po delší době a možná zase na dlouho dopředu. Berte to proto preventivně jako zcela ojedinělou příležitost, kam se za Edgarem a Lily vypravit. Satanistický úbor, ani znalost zaklínadel pro pokročilé s sebou nebudete potřebovat. Na místo dění pustí každého, kdo do programu investuje sto korun českých. Za jednu zelenou bankovku vám v Chapeau umožní volný pohyb po všech patrech a zajistí after party. O tu se postará BOUNCE! BOUNCE! crew a hosté. Začíná se kolem desáté večer. Toť nezbytná suma informací. Teď se běžte chystat a těšit,… anebo si dělejte, co chcete.


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.