Stromboli oslaví 30 let jedinečným koncertem v O2 areně

Michal Pavlíček | zdrroj: facebook.com

Pro mnoho příznivců české bigbeatové scény je to vysněná akce. Kapela Stromboli slaví 30 let od vzniku. Pražská O2 arna 4. prosince zažije jedinečné spojení Michala Pavlíčka a Báry Basikové.

Fanoušci se mohou těšit na původní sestavu. V čele s hlavními představiteli skupiny vystoupí i ostatní originální členové – bubeník Klaudius Kryšpín, baskytaristé Vilém Čok, Vladimír Guma Kulhánek, Jiří Veselý a klávesista Roman Dragoun. Tito umělci zahrají největší hity ze své diskografie. Těšit se můžeme na Veliké Lalulá, O Hory, O Hory, Košilela či Stromboli. Michal Pavlíček však upozorňuje, že na této slavnosti budou mít premiéru i nové skladby.

O2 arena se tak stane svědkem ojedinělého koncertu, který bude jediným představením k výročí kapely. Návštěvníci budou svědky živého podání hudby, díky které Stromboli vynikají a dodává jim specifický zvuk. Jak vůbec vznikl název kapely? Sám Michal Pavlíček říká: „Když jsem skládal hudbu pro tento projekt, zrovna jsem pročítal knihu o sopkách a sopečné běsnění mne fascinovalo. Stromboli se mi líbila, jak hrdě trčí z nekonečného moře a že je to jediná nonstop činná sopka v Evropě. Analogie sopky mi přišla vhodná – výbušná extatická hudba s náladovými vlnami.“

Lístky na tuto akci můžete sehnat v síti Ticketportal, a to od 490 do 790 korun. Koncert nebude mít kotel pod pódiem, protože místa jsou pouze na sezení. Jak je známo, živé podání písní kapely Stromboli stejně každého usadí na zadek, tak nač místa na stání?


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.