Mandrage letos pojedou ,,O(d) začátku”

Mandrage | Zdroj: Riff Raff

Plzeňská hudební skupina Mandrage zahájí 18. února jarní turné, jak jinak než v jejich rodné Plzni. Tato populární pětice ovšem své fanoušky velmi překvapila pojetím – nepůjde totiž o jen tak ledajaké turné – Mandrage představí svou tvorbu v divadelních sálech za doprovodu mnoha hostujících muzikantů. Dalším podstatnou informací je bezesporu to, že se bude hrát čistě akusticky.  

Jak již naznačuje název turné ,, O(d) začátku” fanoušci se mohou těšit jak na osvědčené hity, tak na písně, s nimiž kapela začínala. Návštěvníci patnácti koncertů se mohou těšit na doprovod smyčcového kvarteta, dechového tria a vokalistek.

Plánujeme zmapovat celou historii kapely Mandrage tak trochu netradičním způsobem – pomocí divadelní výpravy, s pomocí všemožných talentovaných hostů. Půjde hodně o kouzlo okamžiku a můžeme garantovat, že diváci se nepřestanou bavit a trošku ani divit. Baví nás posouvat hranice našich možností a využívat daná prostředí do jejich maxima. Divadelní prostory jsou opravdu fascinující svojí variabilitou a možnostmi, které nabízí. Část naší kapely v divadle vyrostla, a tak máme k těmto místům opravdu vřelý vztah” říká o samotném projektu kapela.

Čtěte také: Pražský koncert Gorana Bregoviće zahájí se svým debutem Emma Smetana

Mandrage s akustickou verzí svých skladeb, které miluje celá Česká republika, projedou celkem 15 českých i moravských měst. Již zmíněné zahájení turné je datováno na 18. února v Plzni a zakončení je naplánované na 20. dubna ve Svitavách. Pomyslnou špičkou ledovce bude zajisté zastávka v pražském Divadle Hybernia, a to již 18. března.

Jarní tour O(d) začátku:

18. 2.     Plzeň, Divadlo Archa

25. 2.     Děčín, Městské divadlo

26. 2.     Chomutov, Městské divadlo

4. 3.       České Budějovice, KD Metropol

5. 3.       Náchod, Městské divadlo

6. 3.       Vysoké Mýto, Šemberovo divadlo

13. 3.     Ostrava, DK města Ostravy

18. 3.     Praha, Divadlo Hybernia

25. 3.     Pardubice, Východočeské divadlo

1. 4.       Kutná Hora, Tylovo divadlo

2. 4.       Znojmo, Městské divadlo

9. 4.       Strakonice, DK

10. 4.    Jablonec nad Nisou, Městské divadlo

19. 4.     Nový Jičín, Beskydské divadlo

20. 4.    Svitavy, Fabrika

 

 

 


Napište komentář