Deska Lanugo, 2014 s přídavkem čtyř písní bude na vinylu

Kapela Lanugo | Zdroj: archiv kapely

Není tomu tak dávno, co pražská kapela Lanugo vydala své album s názvem Lanugo, 2014, a nyní se rozhodla, že jej opětovně pustí do světa, avšak tentokrát na dvou-vinylu se čtyřmi novými skladbami. Na „elpíčko“ si však musíte počkat do dubna.

CD Lanugo, 2014 vyšlo digitálně v září minulého roku. Rozšířené vinylové album vyjde v dubnu tohoto roku, a aby bylo o to zajímavější, objeví se na této gramofonové desce též koncertní verze skladby Sára společně s písněmi Nůžky, Rozhovor nebo Smutná píseň.

Co k vydání reedice dodává lídr skupiny Markéta Foukalová?

“Rozhodli jsme se vydat naše poslední album na klasickém dvoj-vinylu, tedy nosiči, který zažívá svou renesanci. Vinyl, jehož zvuk dle mého názoru nebyl nikdy překonán, je pro nás logickým završením snahy dostat mezi posluchače naši hudbu v nejlepší možné zvukové kvalitě a v nadstandardním grafickém zpracování. Mimo to, gramofonová deska je přeci tak nádherná věc.”

Skupina Lanugo je mladou pražskou formací existující od roku 2006. Je složena převážně z hudebníků věnujících se jazzu. V čele této formace stojí zpěvačka Markéta Foukalová a pianista Viliam Béreš. Kapela je svým způsobem výjimečná. Hudebníci kombinují akustický jazz, pop-music, rock, elektro, ale i vážnou hudbu. Je tedy těžké přiřadit jí nálepku žánrového zařazení, protože je zkrátka unikátní.

Černá deska spatří světlo světa v dubnu, konkrétně ji kapela pokřtí v pražském experimentálním prostoru NoD dne 29. dubna. Grafické zpracování „vinylky“ připravuje opět progresivní designerské duo Ex Lovers, se kterým skupina Lanugo spolupracuje již od roku 2011.


Napište komentář