Marilyn Manson v Praze, bude faux pas nebo ne?

Marilny Manson | Zdroj: facebook.com

Trůn samozvaného krále temna už se léta otřásá v základech, navzdory tomu však Marilyn Manson ještě nebalí krám a letos se vydal na další turné. Pojmenoval ho Hey Cruel World… a i tentokrát v jeho průběhu zavítá do Prahy.

Pozvolna upadající (ale zdaleka ne padlá) hvězda rock’n’rollu už dávno nefascinuje fanouškovskou obec svými excesy a neděsí rodiče teenagerů tím, že je jejich ratolesti budou napodobovat. Jen málo společného mají v posledních letech show Marilyna Mansona s kontroverzí, kterou se proslavil. Místo toho se na nich servíruje rádoby šokující hype, oprašují se songy ze zlatého fondu a maximum toho, čeho se na nich dočkáte, je asi ta nostalgická vzpomínka na staré temné časy. Paradoxně tím spíš nyní produkce androgynní ikony možná stojí za pozornost.

Milý Marilyn je teď v pozici, ve které se musí, pokud nechce, aby mu definitivně odzvonila hrana, poprvé v životě snažit dělat muziku, která zaujme i bez obscénností a nánosu šminek. Dlužno říct, že zatím mu to celkem jde. Speciálně o poslední desce Born Villain lze s klidným svědomím prohlásit, že se dá poslouchat i bez trvalých následků na dobrém vkusu a místy je vlastně docela zábavná. Podaří-li se přesluhujícímu Marilynovi udržet svůj standard i na připravované novicce, může se vrhnout do další hudební dvouletky se vztyčenou hlavou a dráhu movie star, se kterou v poslední tolik době koketuje, ještě na chvíli odložit. No, uvidíme!

Vynést ortel nad dalším osudem Marilyna Mansona můžete přijít osobně, a to 12. srpna do Velkého sálu pražské Lucerny (jo, tam co teď chodíte přes zimu plesat). Předprodej vstupenek startuje dnes, 28. února, takže vysypte prasátka a připravte si devět stovek na ticket.


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.